Austria suusakeskused

Küsi pakkumist siit

* Saalbach ja Hinterglemm (Salzburgi provints)
Hohe Tauerni Rahvuspargis. Ühine tõstukipilet. Head lumeolud detsembrist märtsilõpuni.
Kõrguste vahe 1003-2100 m.

Lummavad mägikülad Saalbach ja Hinterglemm asuvad maalilises Glemmthali orus teineteisest 4 km kaugusel. Koos Leogangiga moodustavad nad Austria ühe suurima spordipiirkonna, mida nimetatakse “Suusatsirkuseks”. Suurepäraste suusatrasside hea paigutus ja omavaheline ühendatus teeb temast ülipopulaarse kuurordi kõikide mäesuusahuviliste seas algajatest professionaalideni. Lumikate on garanteeritud detsembri lõpust märtsi lõpuni. Tippude kõrgused on 1003-2100 meetrit. Ekspertide hinnangul on Saalbach-Hinterglemmi “Suusatsirkus” unikaalne ja universaalne kuurort, mis väljendub ka selles, et just seal leiavad aset tähtsamad mäesuusatamise võistlused, sealhulgas maailmakarika meistrivõistlused.

“Suusatsirkus” hõlmab kümmekond suusatamise tsooni, mille alla kuulub 200 km jagu suusatrasse igale maitsele: ekstreemsed, tasased ja laiad, päikesepaistelised lõunapoolsetel nõlvadel ja varjulised põhjapoolsetel. Piirkonnas on 90 km ulatuses pikki “siniseid” laskuvaid radasid ja 95 km ulatuses põnevaid “punaseid” radasid. Algajaid suusatajaid ja lastega peresid ootavad lõunanõlvadel asuvad Wildenkarkogel, Bern ja Reiterkogel. Professionaalide seas on populaarsed 15 km ulatuses kulgevad Schattbergi ja Zwölferkogeli mägede “mustad” trassid. Carving-suusatamise ja künkliku laskumise huvilistele sobivad Leogangi rajad. Kõige pikem, 7 km pikkune Schattberg Ost-Jauseralmi trass sobib algajatele suusatajatele. Valgustatud laskuvad rajad õhtuseks suusatamiseks asuvad Hinterglemmis ja Leogangis, maailmameistrite trassid asuvad Zwölferkogelil ja Bernkogelil.

Kõikjal suusatamise alal võib leida top spot’e, mis kujutavad endast spetsiaalseid laskumiskohti vabastiili suusatamiseks, slaalomiks ja lumelauasõiduks. Viimastele on “Suusatsirkuses” avatud 12 km pikkune trass ja neli tõstukit. Saalbachis on ka maailma spordistandarditele vastav half pipe, Bernkogelil 80 m ja Turmwiesel 30 m.

Hinterglemmis asub valgustusega suusapark. Murdmaasuusatamise harrastajaile on avatud 43 km ulatuses trasse. “Suusatsirkuse” üks peamisi väärtusi on efektiivne tõstukite süsteem, mis ühendab omavahel kõiki suusatamise tsoone ja millele Austrias ei ole võrdväärset. Ida-Schattbergi mäel (2020 m) puhkajaid teenindavad 100-kohalised vagunid, mis sõidavad mööda riigi suurimat köisraudteed. Lisanduvad madalamal asuvad jaamad, mis kõik asuvad hotellide läheduses. Köisraudteetransport on korraldatud sedavõrd mugavalt, et Saalbach-Hinterglemm-Leogangi piirkonna suusatajad ei pea kunagi aega raiskama järjekordades seismisele.

* Zell am See ja Kaprun (Salzburgi provints)
Hohe Tauerni Rahvuspargis. Ühine tõstukipilet.
Zell am See asub Zelleri järve ääres. Lisaks mäesuusatamisele ka murdmaarajad ning võimalus uisutada. Tõstukipiletiga tasuta suusabuss. Hooaeg detsembri keskpaigast aprilli keskpaigani.
Kõrguste vahe 757-2000 m.

Zell am See on kuulus oma hoolitsetud mägisuusatrasside poolest, mille kogupikkus ulatub 77 kilomeetrini. Sealjuures on enamus radasid paigutatud nii, et suusatajad teineteist segama ei hakkaks. 27 km jagu “sinist” rada on eraldatud keskmise oskusega suusatajate jaoks, ent oma koha leiavad ka algajad (25 km) ja professionaalid (25 km). Murdmaasuusatamise harrastajaile on mõeldud pikad trassid 40 km ulatuses. Peale selle on Zell am Sees suurepärased võimalused algajatele lumelauasõidu harrastamiseks.

Kuuordis on hästi planeeritud tõstukite süsteem. Ühele pääseb juurde Schüttdorfi keskuses kuurordi peamiste hotellide juures, teine asub Zell am See jalakäijate tsoonis ja kolmas, Schmittenhöhebahni funikulöör, mis on suurima reisijate mahutavusega, asub 5-7 minutilise sõidu kaugusel keskusest.

Parim aeg suusatamiseks on detsembri lõpust märtsi lõpuni. Samas asub lähedal Kitzsteinhorni liustik, kus lumikate püsib ka suvekuudel ning mida suusatajad saavad külastada igal aastaajal.

Kapruni lähedal Kitzsteinhorn (3203 m), kus on võimalik aastaläbi suusatada.
Kõrguste vahe 786-3029 m.

Koos kõrvalasuva Zell am See kuurordiga kuulub Kaprun Euroopa spordiregiooni koosseisu ja pakub hulgaliselt võimalusi eriilmeliste sportimisvõimaluste harrastamiseks. Mäesuusatamise infrastruktuur hõlmab eneses 40 kilomeetrit hoolitsetud trasse ja ligi 20 tõstukit.

Kapruni läheduses asuv Kitzsteinhorni liustik kõrgusega 3203 m pakub aastaringset suusatamisvõimalust, siin paikneb palju avaraid ja pikki suusaradu, mis on sobilikud algajaile ning lumelaudureile, lisaks on ka mõningad põnevad „mustad” laskumised ja öise valgustusega murdmaasuusarajad. Liustiku tipust võib selgete ilmadega näha Austria kõrgeimat mäetippu, 3798 meetri kõrgust Grossglocknerit.

* Bad Gastein ja Bad Hofgastein (Salzburgi provints)
Radoonravitunnel ja mineraalveeallikad. Ühine tõstukipilet.
Kõrguste vahe 858-2246 m.

Bad Gastein on üks vähestest Austria kuurortitest, mis lisaks suurepärastele puhkamise- ja ravivõimalustele pakub ka häid tingimusi mäesuusatamiseks, teda nimetataks Gasteini oru pärliks. Siin asub 118 km suusaradu, mis on varustatud 25 tõstukiga, lisaks veel palju keerulisi ja raskeid laskumisi, mis on jõukohased vaid hea ettevalmistusega mäesuusatajatele.

Vesiravi- ja mäesuusakeskus, raviomadusega mineraalveeallikaid omav kuurortlinn Bad Hofgastein asub Bad Gasteinist seitsme kilomeetri kaugusel. Piirkonnas on loodud kõik tingimused heaks suusatamiseks: püsiv lumikate, kõrguste vahe 858-2246 m, 19 tõstukit, 81 km küllaltki raskeid kuid sealjuures pikke ja mugavaid suusaradu (ka murdmaasuusatajatele ja algajatele mäesuusatajatele), palju suusakoole, osad neist isegi lastele alates kolmandast-neljandast eluaastast.

Kuurort Kõrgused, m Radade pikkus, km Hinnang suusakuurortitele
Min Max Sini-
sed
Puna-
sed
Mus-
tad
Lume-
laudureile
Algajad Harras-
tajad
Profid Apres
Ski
Zell am See 757 2000 27 25 25 + 5 4 3 4
Kaprun 786 3029 31 23 2 + 5 5 3 2+
Saalbach-
Hinterglemm
1003 2100 90 95 15 + 5 5 4 5
Bad Gastein 900 2246 37 109 24 + 2 4 4 3+
Bad Hofgastein 858 2246 53 104 13 + 2 4 4 3+

 

* Ischgl (Tirol)
Asub Paznauni orus. 42 tõstukit. Peetakse Austria parimaks suusakeskuseks, kuigi on suhteliselt isoleeritud. 66 rada, tõstukipiletiga ligipääs ka Samnauni suusakeskusele Šveitsis. Hooaeg detsembrist aprillini.
Kõrguste vahe 1400-2872 m.

Üldinfo: Ischgl on ilmselt parim, mida Austria Alpid suusatajale suudavad pakkuda. Põhjusega nimetatakse seda erilise atmosfääriga suusaküla Alpide parimaks suusakeskuseks ja “kõikide suusakeskuste juveeliks”. Silvretta Ski Arena on 5 gondeltõstuki, 23 tooltõstukiga ja 14 ankurtõstukiga Alpide üks suurimaid suusakeskusi. Ischgli väga head lumeolud tagab tema asukoha suur suhteline kõrgus. Küla ise asub 1400m ü.m.p, suusakeskus 2300m ü.m.p. ning sellega on Ischgl pälvinud ka Austria ühe lumerikkaima piirkonna tiitli. Muuseas, juhul kui peaks vajalik olema, on suurem osa suusakeskusest kaetud ka kunstlume valmistamiseks vajaliku tehnikaga. Eriliseks teeb Ischgli veel see, et radade sõlmpunktist, Idalpist (2320m), hargneb tõstukite ja laskumiste virr-varr nii Austria poolel kui ka hoopis Shveitsi poolele. Riigipiiri tähistavad mäeharjal Austria ja Shveitsi lipud. Austria poolele jäävad valdavalt punased rajad pakuvad sõidunaudingut eeskätt keskmise ja hea tasemega suusatajatele-lauduritele. Idalpis asub ka suur lumelauapark lauduritele. Kergemad rajad (nr 11, 8, 6) pakuvad mitmekülgset harjutamisvõimalust algajatele. Tõsisemad tegijad võivad leida ennast Palinkopfi (2864m) ja Greitspitzi (2872m) mäe erinevatel järskudel nõlvadel. Looduslikult üks kauneimaid laskumisi on rada nr 7 Velilltal'i. Üle mäeaheliku Šveitsi jõudes, ootab aga ees terve hulk rahulikumaid ja kergemaid siniseid radu ning ka pikad laskumised Samnauni külasse, mis on tuntud ka maksusoodustusega piirkonnana (tax-free) oma sõbralike hindade poolest. Ischgl on kuulus ka oma after-ski poolest. Kahtlemata maailma parimad after-ski baarid asuvad Ischglis! Teid ootavad legendaarsed pubid ja esinejad, meetrikaupa müüdav õlu ning vahva seltskond. Lisaboonusena on Silvretta mäepiletiga võimalik külastada ka lähedalasuvaid suusakeskusi Sees, Kapplis ja Galtüris.
Insider-TIP
Ischgli suusamäel, otse Idalpi vastas asuvas lumelauapargis, on võimalik proovida peadpööritavaid hüppeid ja lihvida oma hüppetehnikat. Ja seda on võimalik teha kartmata saada valusat kontakti lumise mäega. Nimelt võid siin saada ainulaadse kogemuse osaliseks ning sooritada hüppeid maandudes ohutult spetsiaalsele batuudile. Proovite järele?
Ischgli kuumimad after-ski`d toimuvad mäel K2 kohvikus ja Trofana Alm baaris („karubaar”). See on teada kõigile! Samuti on palju maitsvaid ja huvitavaid söögikohti Ischgli ja See keskuses. Seegi on teada kõigile. Pakume teile aga võimaluse õhtustada Paznauni oru vanimas majas, mis on väikeste vaheaegadega tegutsenud külalistemajana juba 17. sajandist. Suurepärane elamus kõigile!


Suusakeskus arvudes

ISCHGL 1377-2872 m
Kokku 230 km radu
GALTÜR 1600-2300 m
Kokku 40 km radu
KAPPL 1258-2690 m
Kokku 40 km radu
SEE 1056-2450 m
Kokku 33 km radu
siniseid 38 km
punaseid 127 km
musti 45 km

siniseid 15 km
punaseid 20 km
musti 5 km
siniseid 8 km
punaseid 17 km
musti 8 km
Pikim laskumine:
Greitspitz-Ischgli küla - 11 km
keskmise raskusastmega
kõrguste vahe 396 m
Pikim laskumine:
3,2km, kerge, kõrguste vahe 396m
Pikim laskumine:
8 km, keskmise raskusastmega,
kõrguste vahe 1050 m
Pikim laskumine:
Laskumine See külasse-7 km
keskmise raskusastmega
kõrguste vahe 800 m
Raskeim laskumine:
Palinkopf-Höllenkar - 2km, kõrguste vahe 500m
Raskeim laskumine:
3 km, kõrguste vahe 280m
Raskeim laskumine:
FIS-laskumine - 2km, raske,
kõrguste vahe 600m
Raskeim laskumine:
mogul-laskumine - 1,6 km, kõrguste vahe 400 m
Tõstukid:
12 ankurtõstukit
23 tooltõstukit
5 gondel
Tõstukid:
6 ankurtõstukit
3 tooltõstukit
1 gondel
Tõstukid:
5 ankurtõstukit,
3 tooltõstukit,
1 gondel
Tõstukid:
3 ankurtõstukit
2 tooltõstukit
1 gondelInteraktiivse kaardi vaatamiseks klõpsa siin. Vaata ka Galtüri mäekaarti.

Suusakeskuste vahelised vahemaad:
See-Ischgl 16 km
See-Kappl 8 km
Ischgl-Galtür 9 km

* Sölden (Tirol)
Sölden asub Ötztali orus, otse Tirooli südames. Söldeni puhul võib väita, et tegemist on ühe Austria tuntuima suusaspordi keskusega. Absoluutne lumegarantii on tagatud kõikjal Ötztalis novembrist kuni maini, selle garanteerivad Rettenbachi ja Tiefenbachi liustikud ning suusapiirkonna keskmine kõrgus 1350-3250 m ü.m.p. Ötztali suusakeskuse kõrgeim tipp, „Aussere Schwarze Schneid”, on 3257 m kõrgusel merepinnast, seega – rohke lumega suusanauding on garanteeritud! Lisaks kõrgeimale tipule, pürgivad üle 3000 meetri merepinnast veel kaks mäetippu. Soovi korral on võimalik võtta ette BIG3-Rallye, mille käigus suusatatakse päevaga läbi 50 km ja on võimalik nautida vaateid uhketelt vaateplatvormidelt kõigi kolme kõrgeima tipu otsast. Söldeni külast viivad tõstukid kahele omavahel ühenduses olevale mäele, Gaislachkoglisse ja Giggijochi. Gaislachkogli rajad sobivad heal tasemel sõitjatele, Giggijochis on laskumisi ka algajatele ja looduse imetlejatele. Laskumised on reljeefselt huvitavad ning rajad avarad. Kõik laskumised on omavahel ühendatud hästi toimiva tõstukisüsteemiga ning järjekordi ei ole praktiliselt kunagi. Ka liustikele, mille poolest ehk Sölden just hästi tuntuks on saanud ja kus suusatada võimalik aastaringselt, pääseb mugavate liftidega lihtsalt. Ja suur kõrgus merepinnast ei tähenda seda, et laskumised oleksid ilmtingimata väga „mustad”. Kõikjal Tirooli „igavese jää” peal on laiasid, hästi hooldatud nõlvasid ka vähem harjutanutele. Omaette elamuseks kujuneb kindlasti õhtune suusatamine valgustatud rajal (avatud korra nädalas), mis on ühendatud atraktiivse suusashowga, kus kohalikud professionaalid demonstreerivad oma oskusi. Kuid suusapäev ei lõpe kindlasti veel kui tõstukid suletakse, vaid peale päeva viimast laskumist kehtib moto: suusa/lauaklambrid lahti ning edasi after-ski'le. Söldeni peatänav on ümbritsetud pilgeni täis after-ski pubidest, kus inimesed pärast suusapäeva suusasaabastega lettide peal tantsivad ja tuntud meloodiaid kaasa laulavad. Sölden on kiire elutempo ja aktiivse elustiiliga küla, kus toimub aastaringselt palju erinevaid meelelahutusüritusi: esinevad ansamblid, toimuvad pidustused ja mäeshowd.
Ötztali orus, 13 km kaugusel Söldenist, asub ka Tirooli suurim termaalveekeskus, võrratu AquaDome. Kompleksis asuvad erinevad termaalveebasseinid nii õues kui siseruumides ning suur saunamaailm. Plaanime meiegi oma reisi jooksul ühe lõõgastava õhtu siin veeta! Sölden on võrratu!

Insider TIP
Ostes Söldeni mäepileti, on väikese lisatasu eest võimalik käia suusatamas ka umbes 10 km kaugusel asuvas Obergurgli/Hochgurgli suusakeskuses. Ötztali oru lõpus asetsevad kaks omavahel ühendatud keskust on tõeline Alpide teemant. „Top Quality Skiing”, nagu ütlevad rohked auhinnad ja tunnustused, mis keskus tänaseks on pälvinud.
Muuseas - Obergurgl on ühtlasi kõrgeimal asuv (1930 m ü.m.p.) kirikuküla Austrias!

Plussid - miinused
+ 100% lumegarantii tänu liustikule
+ Võimalus suusatada ka Obergurglis/Hochgurglis
+ Mugav suusatõstukite süsteem
+ Head off-piste võimalused
+ Ka algajatele palju võimalusi
+ Hubased hütid laskumiste ääres
+ Palju toredaid after-ski kohti
+ Lõbus ja noor seltskond
+ Suurepärane termaalvee keskus AquaDome
- Kõrgematel radadel võib ilmastik olla kiiresti vahelduv

Suusakeskus arvudes:

SÖLDEN 1350-3250 m HOCHGURGL/OBERGURGL 1800-3080 m
Kokku 150 km radu Kokku 110 km radu
siniseid 53 km
punaseid 63 km
musti 28 km
siniseid 35 km
punaseid 55 km
musti 20 km
Pikim laskumine:
Schwarze Schneid-Rettenbachtal-Sölden - 12,8 km
keskmise raskusastmega, kõrguste vahe 1880 m
Raskeim laskumine:
Hainbachjoch-Sölden- 7 km, kõrguste vahe 1350 m
Pikim laskumine:
Wurmkogl-Obergurgl-Pill, - 8 km
keskmise raskusastmega, kõrguste vahe 1280 m
Raskeim laskumine:
Hohe Mut, - 2,5 km, kõrguste vahe 560 m
Tõstukid:
8 ankurtõstukit
19 tooltõstukit
4 gondlit
Tõstukid:
4 ankurtõstukit
5 tooltõstukit
2 gondlit

Interaktiivse mäekaardi vaatamiseks klõpsa siia.
Obergurgl/Hochgurgl'i mäekaarti saad vaadata siit.

Suusakeskuste vahelised vahemaad:
Sölden-Obergurgl 13 km

* Kitzbühel (Tirol)
Keskaegne Kitzbühel on üks Austria tuntumaid suusakeskusi. Keskmised ja rasked rajad. 60 tõstukit, 160 km radu. Kitzbüheler Alpen tõstukipilet annab ligipääsu kogu regiooni 328-le rajale. Suusabuss tõstukipiletiga tasuta. Hooaeg detsembrist aprillini.
Kõrguste vahe 800-2000 m

* Innsbruck (Tirol)
Olümpiamängude toimumispaik, Tiroli pealinn, ümbruskonnas 5 suurt suusakeskust, lisaks Stubai liustik, kus on võimalik suusatada nii suvel (2900-3300 m) kui talvel. Kõik keskused on omavahel ühendatud suusabussiga. 51 erineva tasemega rada. Hungergurger, Igls, Mutters, Tulfes, Axamer Lizum. Koos Stubai liustikuga ühine tõstukipilet. Super Ski tõstukipilet katab ka Kitzbüheli ja Arlbergi. Hooaeg detsembrist aprillini.
Kõrguste vahe 575-2334 m.

* Mayrhofen (Tirol)
Zillertali orus. Zillertaler Super Ski tõstukipilet katab tervet orgu, 151 tõstukit. Aastaringne suusatamine Huntertuxi liustikul.
Kõrguste vahe 630-3250 m.

* Kirchberg (Tirol)
Ligipääs samadele nõlvadele nagu Kitzbühelis, aga lühemate järjekordadega ja veidi odavam. 16 tõstukit, 14 rada, ühise tõstukipiletiga ligipääs 328-le rajale. Hooaeg detsembrist märtsini.
Kõrguste vahe 860-1934 m.

* Söll (Tirol)
Kunagi kuulus après-ski poolest, nüüd taastanud veidi Tiroli väärikust. 12 tõstukit, 16 rada. Skiwelti ühine tõstukipilet, Austria suurim suusapiirkond, mille alla kuulub 328 rada (Itter, Hopfgarten, Kelchsau, Westendorf, Brixen). Hooaeg detsembrist aprillini.
Kõrguste vahe 720-1829 m.


* Lech (Vorarlberg)
Rikkad, siniverelised ja kuulsad käivad selles suusakeskuses. 54 rada, 34 tõstukit, enamasti lihtsamad. Lech ja lähedal asuv Zürs on omavahel tõstukite ja radadega ühenadtud, mõlemal on bussiühendus St Anton am Arlbergiga. Ühine tõstukipilet kõigis kolmes keskuses. Hooaeg detsembrist märtsini.
Kõrguste vahe 1450-2444 m.

* St Anton am Arlberg (Vorarlberg)
Vorarlbergi ja Tiroli vahel, vähem rikkaid ja kuulsaid. Populaarne just osavamate suusatajate seas. 85 tõstukit, 260 km hooldatud radu, 185 km kinnitrampimata radu sügavas lumes. Hooaeg novembrist aprilli keskpaigani.
Kõrguste vahe 1304-2811 m.

* Schladming (Steiermark)
Dachstein Tauerni piirkond, 14 tõstukit, 16 laskumisrada kolmel tasemel. Ühine tõstukipilet kogu piirkonnas annab ligipääsu 241 laskumisrajale. Hooaeg detsembrist aprillini. Suvel võimalik suusatada Dachsteini liustikul.
Kõrguste vahe 750-1894 m.