Kanaari saared

Küsi pakkumist siit

 

Miks Kanaarid?
Milline saar valida?
Riigi- ja piirkonnainfo
Internetilingid
Kasulik teada
Lennuinfo

MIKS KANAARID?

* Mõnusalt pehme ja meeldiv kliima, mis on aastaringselt Eesti mõistes suviselt soe. Kanaari saared on meile üks lähimaid ja ka hinnalt soodsamaid kohti, kuhu minna talvekülmale vaheldust otsima.
* Turistidele on olemas lõõgastavaks ajaveetmiseks kõik vajalik - erinev valik heatasemelisi hotelle, arvukad sportimis- ja lõbustusvõimalused, restoranid, baarid ja ööklubid, liivarannad ja veesport, mitmesugused teema- ja lõbustuspargid.
* Kanaari saared sobivad puhkuseks kõigile - nii peredele, vanadele kui noortele. Lastele on arvukalt vee-, lõbustus- ja teemaparke; noortele aktiivset sportlikku puhkust ja meeletut ööelu; rahu otsivale puhkajale rohelusse peitunud vaikseid bangalosid ja hotelle. Vaatamata saarte arenenud turismitööstusele, on neil võimalik leida puutumatuid lahesoppe, ehedaid külakesi ning uskumatuid looduelamusi.
* Hinnatase on taskukohane ja söögikohtade valik lai.
* Hotellid on hea tasemega ning nende valik on n-ö seinast seina ehk midagi igale maitsele: säästlikule puhkajale sobivatest kööginurgaga apartementidest kuni luksuslike 4-5* hotellideni.

Mis võiks meeldida:
* suur valik erinevaid võimalusi aktiivseks puhkuseks
* väga vaheldurikas ja maaliline loodus
* taskukohased hinnad ja vahemerelikult sundimatu õhkkond
* mõnus kliima ja liivarannad

Ei pruugi meeldida:
* Kanaari saarte mõnevõrra isikupäratu rahvusvaheline miljöö
* kesktalvel võib olla ilm ebapüsiv ja tuuline, ka õhtud võivad olla jahedad.

tagasi algusesse

MILLINE SAAR VALIDA?

Igal saarel on võimalik valida alates lihtsatest ja mugavatest kööginurgaga apartementidest kuni luksuslike 4*-5* hotellideni. Kindlasti leiate nende hulgast endale sobivaima variandi.

Gran Canaria
Gran Canarial on aktiivne Playa del Ingles ja tema külje all asuv rohelusse uppuv rahulik Maspalomas.
* Gran Canaria on Kanaaride seas üks kõige mitmekesisemaid puhkamisvõimalusi pakkuv saar. Siin leidub igale maitsele sportimisvõimalusi ja teemaparke, ööklubisid ja baare, vabaaja- ja kaubanduskeskusi. Ühteviisi lõbusalt võib siin aega veeta sõites autoga mööda kauneid vulkaanilisi mägesid ja orge, kaameli- või džiibisafaril, kalaretkel või jahisõidul. Lapsi meelitab lai valik lõbustusparke ning veeatraktsioone.
* Gran Canaria on väga vaheldusrikka ja kauni loodusega paik. Niiskema ja pisut jahedama kliimaga põhjaosas on taimestik rohelisem ja lopsakam, vahelduvad mäed ja orud, mäekülgi katavad kaktuselised ja unikaalsed kanaari männi metsad. Lõunaosa on aga soojem ja päikesepaistelisem ning sobib oma kaunite liivarandadega suurepäraselt ranna- ning veemõnude nautimiseks.
* Saar on hästi välja arendatud infrastruktuuriga, pakkudes turistidele kõiki tingimusi muretuks puhkuseks. Tuntuim ja ka aktiivseima ööeluga kuurort on saare lõunaosas asuv Playa del Ingles, mille plussiks on ligi 6 km pikkune liivarand ja maalilised liivadüünid. Samas leiavad vaikust ja rahu otsivad turistid endale meelepäraseid puhkamisvõimalusi Maspalomase rohelusse uppunud linnakeses, vaid mõne kilomeetri kaugusel Playa del Inglesist.

Võiks meeldida:
* suur valik erinevaid puhkamisvõimalusi põhimõttel ‘igaühele midagi’;
* lahe õhkkond ja mõistlik hinnatase;
* Playa del Inglesi ja Maspalomase liivarannad;
* mitmekesised looduelamused.

Ei pruugi meeldida:
* baaride lärm Playa del Ingelsi kesklinnas;
* pikanäpumehed (ettevaatust kaubanduskeskustes ja rannas!);
* kohati ebapüsiv ilm talvel.

Tenerife
Tenerife lõunaosas asuv populaarne Playa de Las Americas on tuntud oma heatasemeliste hotellide ja aktiivse ööelu poolest.
* Tenerife on ideaalne talvepuhkuse paik, pakkudes meelepärast tegevust igas eas inimestele. Siin leidub igale maitsele sportimisvõimalusi ja teemaparke, ööklubisid ja baare, kauneid randu ja lummavat loodust. Noori paelub tempokas ööelu ning lai valik aktiivse puhkuse võimalusi. Vanem puhkaja naudib kindlasti imepärast maastikku ja mõnusat kliimat. Lastele pakuvad lõbu arvukad lõbustus- ja teemapargid, millest tuntuim on Loro looduspark, kus on imetlemiseks suures valikus eksootilisi taimi ja ja loomi.
* Ilm on meeldivalt mahe ning pakub võimalust tunda rõõmu suvesoojast. Laiad liivarannad lausa kutsuvad rannamõnusid proovima. Isegi kui merevesi tundub jahe, on võimalik supelda soojendusega hotellibasseinides.
* Tenerife loodus on äärmiselt mitmekesine, jõuline oma kontrastides ning jätab kustumatu elamuse. Saare lõunaosas on kaunid liivarannad ja lauge maastik. Keskosa kroonib Hispaania kõrgeim mäetipp Teide, mille jalamil laiub kunagise vulkaanipurske tagajärjel müstiline kuumaastik. Teide ‘kuumaastikku’ näete filmiklassikasse kuuluvates "Ahvide planeedis" ja "Tähesõdades." Põhja- ja lääneosas pakuvad silmailu metsadega kaetud mäed, lopsakalt rohelised orud ning maalilised järsud kaljulõhed.
* Saarel on suurepärased võimalused aktiivseks puhkuseks. Spordilembene puhkaja saab valida tennise, seinatennise, golfi, sukeldumise, kalapüügi, purjelauasõidu, jalgrattasõidu, matkamise jpm alade vahel.

Võiks meeldida:
* suur valik erinevaid puhkamisvõimalusi põhimõttel ‘igaühele midagi’;
* lahe õhkkond ja mõistlik hinnatase;
* vapustav loodus;
* aktiivne ööelu.

Ei pruugi meeldida:
* baaride lärm kesklinnas;
* pikanäpumehed (ettevaatust kaubanduskeskustes ja rannas!);
* kohati muutlik ilm talveperioodil.

Lanzarote 
Lanzarote on Kanaari saartest kahtlemata kõige erilisem ja omanäolisem. Tervet saart katva ebamaise vulkaanilise kuumaastiku müstilised vormid ja uskumatud värvid ei jäta kedagi ükskõikseks. Fantastilist loodust saate nautida Timanfaya rahvuspargis, kus maapind on kõigest 10 cm sügavusel ikka veel tulikuum - 350°C! Sama muljeterohke elamuse saate vulkaanilise tegevuse tagajärjel saare põhjaossa tekkinud järsul, süsimustal laavarannikul ning tulikuuma laava poolt maapinda uuristatud salapärastes koobastes. Võite imetleda kauneid väikelinnu ja külasid, mille madalad valged majad harmoneeruvad ideaalselt ümbritsevate aedade ja tumeda laavapinnasega. Loomulikult ei puudu Lanzarotel ka liivarannad, mille värv kõigub mustjatest kuni kuldkollaste ja isegi valgeteni.
Lanzarote on turismi arengu kõrgaegadel jäänud äärmiselt inim- ja keskkonnasõbralikuks paigaks. Selle eest tuleb tänada saarelt pärit maailmakuulsat arhitekti Cesar Manriquet, kelle kontseptsiooni järgi on saar väga oskuslikult ja loodust säästvalt muudetud piltlikult öeldes suureks vabaõhumuuseumiks. Kõik, mis vaatamist väärib, on nauditaval esteetilisel tasemel esile toodud, samal ajal on loodud turismikeskustele sobiv infrastruktuur. Puhkajate käsutuses on hotellid, rannad, sportimisvõimalused, teemapargid ja loodusrajad. Linnadevaheline ühendus on hea ning saar ise just paraja suurusega, et kõik huvitav ära näha.
Lanzarotel on mitmekülgne valik häid hotelle, eriti perepuhkuseks sobivaid apartemente ja bangalosid, mis on heas korras, soojendusega basseinidega ning asuvad keskuse ja ranna lähedal. Kuurordid on silmale meeldivad vaadata, sest valdav enamik hotelle ja apartemente on madalad, 2-4-korruselised aedadest ümbritsetud valged hooned, mille hele värv tekitab pilkupüüdva kontrasti saare tumeda vulkaanilise pinnasega.
Lanzarote on vahva talvepuhkuse paik, kus lisaks rannamõnude nautimisele on mitmekesised võimalused aktiivseks ajaveetmiseks. Saate tegeleda tennise, squashi, golfi, sukeldumise, kalapüügi, purjelauasõidu, jalgrattasõidu, matkamise jm huvitavaga, käia ekskursioonidel ja laevasõitudel.

Plussid:
* väga erilised ja kordumatud looduselamused
* lahe õhkkond ja mõistlik hinnatase
* ilusad liivarannad ja mõnusad ajaveetmisvõimalused
* hea laevaühendus Fuerteventuraga
Miinused:
* ilm võib olla õhtuti jahe
* suur osa saarest on vulkaaniline maastik lopsaka roheluseta

tagasi algusesse

RIIGI- JA PIIRKONNAINFO

Saarestik. Atlandi ookeanis asuvasse Kanaari saarestikku kuulub 7 suuremat ja 6 väiksemat saart. Aafrika mandrist jäävad lähimad neist kõigest 100 km kaugusele, Mandri-Hispaaniast asuvad nad rohkem kui 1100 km kaugusel. Suurima pindalaga saar on Tenerife (2000 km²), millele järgnevad Fuerteventura (1660 km²), Gran Canaria (1533 km²), Lanzarote (846 km²), La Palma (708 km²), La Gomera (368 km²) ja El Hierro (269 km²).
Administratiivne kord. Kanaari saared kuuluvad Hispaania Kuningriigi koosseisu, kuid moodustavad omaette autonoomse piirkonna. Administratiivselt jagunevad saared kaheks provintsiks:
Gran Canaria provintsi kuuluvad Fuerteventura, Gran Canaria ja Lanzarote. Pealinn on Las Palmas.
Tenerife provintsi kuuluvad Tenerife, La Palma, La Gomera ja El Hierro. Pealinn on Santa Cruz de Tenerife.
Rahvaarv. Kanaari saartel elab kokku 1,65 miljonit püsielanikku, saari külastab aastas üle 8 miljoni turisti. Turism on ka saarte tähtsaim majandusharu. Suurima rahvaarvuga saar on Gran Canaria (716 000 el.) ja väikseima rahvaarvuga El Hierro (8350 el.)
Keel: hispaania, turismikeskustes räägitakse ka inglise ja saksa keelt, kuigi teenindajad eelistavad hispaania keelt kõikidel teistele.
Usk: roomakatolik
Ajavahe. Kanaari saartel on aeg 2 tundi Eesti ajast taga.
Elekter: elektripinge on 125 V ja 220 V. Palume pöörata tähelepanu vannitubades olevatele juhenditele.
Helistamine. Telefoniautomaatide laialdane võrk võimaldab ühendust saada mis tahes maakera paigaga. Taksofonides kasutatakse 10-, 20- ja 50-sendiseid ning 1- ja 2-euroseid münte. Taksofonist helistamine on odavam kui helistamine hotelli telefonilt. Tariife on kaks: kell 8-20 (kallim) ja 20-8 (odavam). Rahvusvaheline kood Hispaaniast helistamisel on 07. Helistades Eestisse tuleb valida: 07-372 + linna kood + abonendi telefoninumber. EMT, Elisa ja Tele2 taskutelefonid töötavad.
Raha. Hispaania rahaühik on euro. Ringluses on pangatähed nominaaliga 5, 10, 20, 100, 200 ja 500 eurot ja mündid väärtusega 1, 2, 5, 10, 20, 50 senti ning 1 ja 2 eurot. Vahetuskurss 1 euro = ca 15.65 krooni. Raha vahetavad kõik pangad ja vahetuspunktid, samuti (ainult madalama kursiga) enamik hotelle, turismiagentuure ja restorane. Kõige parem on raha vahetada pangas. Enamikus hotellides ja restoranides saab maksta krediitkaardi või reisit ekkidega. Eurosid saab osta kõikidest Eesti pankadest ja rahavahetuspunktidest. Rahvusvahelised krediitkaardid nagu Visa, EuroMaster jne. on aktsepteeritud. Samuti on piisavalt sularahaautomaate, mis aktsepteerivad nii krediit- kui deebetkaarte.
Viisa. Eesti kodanikule on Hispaania viisavaba, lubatud on siseneda kehtiva passi või isikutunnistusega. Pass peab kehtima 3 kuud pärast reisi lõppu. Punase vene passi ja halli välismaalase passi omanikud peavad Tallinnas Saksa saatkonnas taotlema viisa. Taotleja peab ise kohale minema. Vajaliku info leiate Hispaania saatkonna kodulehelt. Pass peab kehtima 3 kuud pärast reisi lõppu.
Eesti Vabariigi Suursaatkond Hispaanias:
Suursaadik Hr. ANDRES RUNDU
Calle Claudio Coello 91
1D Madrid 28006
Hispaania
tel. (34 91) 426 16 71
faks (34 91) 426 16 72
e-mail: Embassy.Madrid@mfa.ee
http://www.estemb.es/

tagasi algusesse

INTERNETILINGID

http://www.canary-guide.com/
http://www.canary-islands.com/
www.red2000.com/spain/canarias
http://www.gran-canaria-info.com/
canarias.spainstay.com
http://www.grancanaria.com/
http://www.abouttenerife.com/
http://www.etenerife.com/
http://www.turismolanzarote.com/
http://www.discoverlanzarote.com/

tagasi algusesse

KASULIK TEADA

Hispaania köögile on omane Vahemereriikide toitudele tüüpiline maitsetaimede, tomatite, baklažaanide, pipra ja oliivide küllus. Kõikvõimalikke salateid ja rohelist pakutakse nii eraldi kui ka kalatoitude lisandina. Siin on väga populaarsed toidud kalmaaridest, krevettidest ja teistest mereandidest.
Mõned hispaania road: paella - riis mereandide ja hakitud lihaga, gazpacho Andaluz - külmsupp mitmesugustest köögiviljadest, Caldera de Pescado - hispaania uhhaa, sobrasada - pikantne vorst, empanadillas - miniatuursed magusad või pikantsed koogid, tortillas - omlett köögivilja, rohelise, sibulaga jms. Kolme sorti kohvi: cafe solo - must kohv, sarnaneb itaalia espressoga, cortado - piimaga kohv, cafe con leche - hommikukohv (pool piima, pool kohvi).
Harjumatult vürtsikaid toite soovitame süüa väikestes kogustes, et nendega järk-järgult harjuda.
Toidu kõrvale pakutakse kohalikku veini. Alati saab janu kustutada Sangria kokteiliga - punane vein puuviljadega. Hispaanias on ka konjakid populaarsed. Enamikus hotellides serveeritakse toidu kõrvale jooke lisatasu eest ning nende eest makstakse kelnerile pärast iga sööki või üks kord nädalas (sõltuvalt hotelli kehtestatud eeskirjadest). 

Ärge jooge kraanivett! Gaseeritud (agua con gas) või gaseerimata (agua sin gas) vett saab osta igast baarist, restoranist või kauplusest.

Jootraha. Hispaanias on kombeks anda baaris või restoranis jootraha (10% makstud summast). 

Auto rentimine on suhteliselt odav (25-70 eurot ööpäev), kaasas peab olema ainult pass, juhitunnistus (juhistaa i vähemalt üks aasta), raha; vanust peab olema vähemalt 21 aastat. Vajalik on krediitkaart või lunaraha. Reedel, laupäeval ja pühapäeval on autod odavamad. Põhilised liiklusreeglid: maksimaalne kiirus linnas on 50 km/h, teedel - 90 km/h ja suurmaanteedel - 120 km/h.
Autoparklad. Sinise värviga on märgistatud tasulised parklad. Tuleb lasta automaati 10-, 20- ja 50-sendiseid või 1 ja 2 eurot, võtta pilet ja jätta see autosse nähtavale kohale. 

Äkilise haigestumise või õnnetusjuhtumi korral pöörduge arsti poole või kutsuge arst hotelli administraatori kaudu (arsti väljakutse maksab umbes 50 eurot, mille maksab patsient ise). Abi saamiseks arsti poole pöördumisel võtke ühendust reisikorraldaja esindajatega sihtkohas. Osutatud meditsiiniliste teenuste eest nõudke järgmisi dokumente: arstitõendit, milles on märgitud diagnoos, arsti pitseri ja allkirjaga kinnitatud arvet kulude kohta, ravimi retsepti ja kviitungit väljakirjutatud rohtude kohta. Kulutatud raha tagastatakse teile pärast avalduse, passi, kindlustuspoliisi ja raviarve esitamist kindlustuskompaniile. Haiglaravi, transportimine ja kiirabi teenused makstakse kinni, kui olete kindlustatud ja pöördusite õigeaegselt kindlustuskompanii esindaja poole (aadress on näidatud poliisil), kes on volitatud Teie ravikulude tasumise eest vastutama. Lugege tähelepanelikult kogu poliisil toodud infot.

Kandke kogu aeg peakatet ja päikeseprille, kasutage päikesekaitsekreemi. Vähemalt esimestel päevadel hoiduge kauasest päikese käes olemisest, sest võite kiiresti üle kuumeneda (õrna meretuule tõttu ei ole päikesepõletust eriti tunda). Ärge jooge väga külmi jooke, sest temperatuuride erinevus võib tekitada angiini.

Nii nagu teisteski riikides, on ka Hispaanias taskuvargaid. Seetõttu hoidke hoolikalt oma raha ja passi, ärge kandke neid ühes kotis või taskus. Raha, väärisesemed ja passi soovitame jätta hotelli seifi (lisatasu eest). Kui pass läheb kaotsi, tuleb minna Madriidi Eesti Vabariigi Suursaatkonna Konsulaarosakonda. Kuna uue reisidokumendi vormistamine võtab aega, on Teie puhkus rikutud ja kannate mitmeid lisakulusid.

Käitumisnormid ja -eeskirjad. Kuigi Hispaanias ei ole mingeid erilisi riietumis- või käitumiseeskirju, tuleks kirikute külastamisel riietuda tagasihoidlikumalt. Autobussi sisenetakse ainult eesuksest ja väljutakse tagauksest. Numbritoa võtme peab jätma registratuuri. Trahv võtme kaotamise eest on väga suur. Hotelli rätikuid ei ole lubatud randa kaasa võtta, mõnedes hotellides on võimalik basseini ääres lunaraha eest rätikuid laenutada. Enamasti saab hotellis pakutavate teenuste eest tasuda VISA ja MasterCard krediitkaardiga.

tagasi algusesse

LENNUINFO

Lennuajad on kohaliku aja järgi.
Lennujaamas tuleb olla vähemalt 2 tundi enne lennu väljumist. Lennule registreerimine lõpetatakse 30 minutit enne lennuki väljumist. Lend kestab ligikaudu 6 t.

Lubatud pagasimäär on 15 kg - 20 kg reisija kohta olenevalt lennukompaniist (k.a laps alates 2 eluaastast; alla 2 a lastele oma pagasilimiiti ette nähtud ei ole) + käsipagas 5 kg. Lisatasu eest saab kaasa võtta lisapagasit, mille hind ja määr tuleb enne reisi reisibüroos üle kinnitada. Suuremõõtmeline pagas (n. surfilaud) palume kooskõlastada reisibüroos. Soovitame kõik terariistad (küünekäärid ja -viilid, taskunoad) pakkida äraantavasse pagasisse. Väärisasjad, fotoaparaadid ja kaamerad palume pakkida käsipagasisse ja lennukisalongi kaasa võtta.

Lennuajad võivad muutuda, palume enne väljalendu lennugraafik veelkord üle kontrollida.

tagasi algusesse

 

Tenerife reisid varase tellija soodustusega

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

 TENERIFE REISIDE MÜÜK ON ALANUD!


Kanaari saarte suurim ja populaarseim saar TENERIFE ootab teid jälle.
Reisid Tenerifele toimuvad  kolmapäeviti ja reedeti  18.10.2019 – 29.04.2020

Pakume reisipakette Playa de las Americases, Costa Adejes, Los Cristianoses,
Los Giganteses ja  Puerto de la Cruzis

Otselennud Tallinnast Tenerife Suri lennufirmaga Smartlynx.
Kohapeal eestikeelne reisiesindaja.

Reisipaketid al 599 eurost/reisija
Lennupiletid al 499 eurost/reisija

 

PAKKUMISED

Laguna Park II 2*, söökideta

hind al 599 €/in.

GF Isabel 4*, hommikusöögiga

hind al 769 €/in.

Villa de Adeje Beach 3*, kõik hinnas

hind al 839 €/in.

GF Gran Costa Adeje 5*, hommikusöögiga

hind al 929 €/in.   Suvi - Rhodos, Montenegro, Makedoonia, Rumeenia, Kreeta, Korfu, Santorini, Rimini, Lido di Jesolo, Horvaatia, Costa del Sol, Costa Daurada, Küpros   Talv - Tenerife, Gran Canaria   Eksootilised kaugreisid - Dominikaani Vabariik, Kuuba   Aastavahetus Lissabonis 28.12.2019 - 02.01.2020  

Reisipaketi hinnas sees on:

- lend Tallinn-sihtkoht-Tallinn
- majutus ja muud teenused vastavalt programmile
- lennujaamatransfeerid
- eestikeelse esindaja teenused sihtkohas
- pagas

Reisipakkumised kehtivad vaid uutele broneeringutele,  kindlatele sihtkohtadele, kuupäevadele ja hotellidele, mis pakkumises on välja toodud. Varajase tellija soodustus kehtib kuni 30.06.2019. Soodushindadega kohtade arv on piiratud.

 


 

 

Talvepuhkus Lanzarotel

Lanzarote on Kanaari saartest kõige erilisem ja omanäolisem. Saart ilmestab ebamaiste vulkaaniliste vormide ja värvidega kuumaastik. Selle nautimiseks on parim paik Timanfaya rahvuspark, kus maapind on kõigest 10 cm sügavusel ikka veel tulikuum - kuni 350° C!

Lisainfo ja broneerimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!

Lanzarote on Kanaari saartest suuruselt neljas saar, mis köidab oma erakordse ja omapärase iluga. Imeline loodus, kordumatu maastik, pikad liivarannad, tugev kultuuriline ja gastronoomiline pärand ning austus looduse ja keskkonna ees, muudavad Lanzarote ideaalse puhkuse sihtkohaks. Loomulikult ei puudu Lanzarotel ka liivarannad, mille värv kõigub mustjatest kuni kuldkollaste ning isegi valgeteni. Paljudes randades lehvib sinine lipp.

Saar meeldib kindlasti neile, kes ei otsi ainult rahulikku puhkust sinise ookeani ääres, vaid lisaks ka huvitavaid ja erakordseid seiklusi. Lanzarotel on palju vaatamisväärsusi ja mälestusmärke. Sobib nii perepuhkuseks kui ka paaridele.

18. sajandi esimeses pooles raputasid Lanzarotet tugevad vulkaanipursked, mis muutsid saare ja selle elanike igapäevaelu jäädavalt. Sarnaselt Tenerifele, võib mõnes saare osas tekkida tunne nagu oleksite kuu pinnal: siin kõrguvad kraatrid ja pinnasesse on vulkaanilise tegevuse tagajarjel moodustunud koopad.

Lanzarotel saate nautida suurepärast toitu, alustades traditsioonilisest rahvusköögist ning lõpetades uuenduslike gastronoomiliste loomingutega. Silmapaistvad kalaroad ning koorikloomad, köögiviljad, kohalik kitse- ja sealiha ning suurepärased Lanzarote päritolu veinid, mis on toodetud La Geria viinamarjaistanduses. 

Aastaringne mõnusalt soe kliima ning maagilised Lanzarote loodusmaastikud kutsuvad saarele spordisõpru kogu maailmast. Atlandi ookeani tuul loob Lanzarotel suurepärased võimalused veespordiks: ujumine soojas ookeanivees, sukeldumine, erinevad surfiliigid, kalastamine ja palju muud.

Mitmes puhkepiirkonnas on loodud mugavad tingimused golfi mängimiseks, jalgrattasõiduks, jalgsimatkaks ja isegi langevarjuhüpeteks. Kõiki neid tegevusi soodustab saarele omane mahe kliima.

Vilunud allveesportlastel tasub pilgud seada Las Coloradase lahele, kus veebruaris avati Euroopa esimene veealune muuseum Museo Atlantico. Muuseumisse paigutatud kujudega soovib kunstnik Jason deCaires juhtida tähelepanu ookeanite reostusele ja tänapäeva ühiskonna valupunktidele. Kujude valmistamiseks kasutas kunstnik loodussõbralikku tsementi. Kujud asuvad kuni 15 m sügavusel ning on sobilikuks elupaigaks pisematele veeloomadele. Lähem info siin.

Lanzarote madalate valgete majadega kaunid väikelinnad ja külad harmoneeruvad ideaalselt ümbritsevate roheliste aedade ja tumeda laavapinnasega. Selle eest tuleb tänada saarelt pärit maailmakuulsat arhitekti Cesar Manriquet, kelle kontseptsiooni kohaselt on Lanzarotest väga oskuslikult ja loodust säästvalt saanud piltlikult öeldes üks suur vabaõhumuuseum. 

Puerto del Carmeni kuurorti ääristab kuue kilomeetri pikkune liivarand ning kaupluste ja hubaste restoranidega promenaad. Playa Blanca  kuurordis ootab teid lõõgastav ja rahulik puhkus.

Otselennud Tallinnast on 2017. a talveks lõppenud.

Allolevad hinnad seisuga 22.12.2016, hinnad on informatiivsed. Soodushinnaga kohtade arv väga piiratud, reisipaketi hind võib muutuda tundidega. Hind sõltub väljumise kuupäevast, allpool on toodud kõige soodsam reisipaketi hind antud hotelli. Hinnad 1 reisija kohta kaheses toas, reisi pikkus 7 ööd.

Hinnad võivad muutuda, soodushinnaga kohtade arv piiratud. 

Playa Blanca H10 Lanzarote Princess 4*- hind alates 869 eurost (poolpansion, standardtuba) HL Paradise Island 4* hind alates 819 eurost (kõik hinnas, 1 magamistoaga apartement) Princesa Yaiza 5* hind alates 1179 eurost (hommikusöök, sviit) Sandos Papagayo Beach Resort 4* hind alates 999 eurost (kõik hinnas, standardtuba) THe Volcan Lanzarote 5* hind alates 1019 eurost (hommikusöök, standardtuba) Palmeras Garden 3* vabu kohti pole (söökideta, stuudio) THB Tropical Island 4* hind alates 765 eurost (söökideta, apartement) Cay Beach Sun Aparthotel 3* hind alates 769 eurost (söökideta, juuniorsviit) Playa Limones bangalod 3* vabu kohti pole (söökideta, bangalo) Coloradamar bangalod 3** vabu kohti pole (söökideta, promotuba) THe Mirador Papagayo 4* hind alates 915 eurost (poolpansion, standardtuba) HL Rio Playa Blanca 4* hind alates 895 eurost (kõik hinnas, bangalo) HL Club Playa Blanca 4* hind alates 895 eurost (kõik hinnas, bangalo) Hesperia Playa Dorada 4* hind alates 1039 eurost (poolpansion, standardtuba) Marcofort Atlantic Gardens bangalod 3* vabu  kohti pole (kõik hinnas, bangalo) Elba Lanzarote Royal Village Resort 4* hind alates 885 eurost (poolpansion, juuniorsviit) H10 Rubicon Palace 4*+ hind alates 965 eurost (poolpansion, standardtuba) Gran Castillo Tagoro 5* hind alates 1225 eurost (kõik hinnas, comfort tuba) Iberostar Lanzarote Park 4* hind alates 870 eurost (poolpansion, standardtuba) Elba Premium Suites 4* hind alates 821 eurost (poolpansion, juuniorsviit) Iberostar La Bocayna Village 4* hind alates 1005 eurost (hommikusöök, bangalo) Puerto del Carmen Costa Mar 3*- vabu  kohti pole (söökideta, 1 magamistoaga apartement) Florest 3* vabu  kohti pole (poolpansion, 1 magamistoaga apartement) HG Lomo Blanco 2*+ vabu  kohti pole (söökideta, 1 magamistoaga apartement) Hyde Park Lane 3* hind alates 699 eurost (söökideta, 1 magamistoaga apartement) Las Costas 4* vabu  kohti pole (hommikusöök, standardtuba) Oasis 2* hind alates 849 eurost (söökideta, 1 magamistoaga apartement) Plaza Azul 2* hind alates 749 eurost (söökideta, 1 magamistoaga apartement) Sentido Aequora Lanzarote Suites 4* hind alates 849 eurost (poolpansion, juuniorsviit) Vik Hotel San Antonio 4*- hind alates 945 eurost (poolpansion, standardtuba) Rocas Blancas apartemendid 2* vabu  kohti pole (söökideta, 1 magamistoaga apartement) THB Flora 3* vabu  kohti pole (söökideta, stuudio) Jable Bermudas apatemendid 2* vabu  kohti pole (söökideta, apartement) Costa Mar Aparthotel 3* vabu  kohti pole (söökideta, apartement) Parque Tropical apartemendid 2* hind alates 655 eurost (söökideta, 1 magamistoaga apartement) Los Hibiscos apartemendid 2*+ vabu  kohti pole (poolpansion, apartement) Guacimeta apartemendid 2* hind alates 725 eurost (kõik hinnas, apartement) Beatriz Playa&Spa 4* vabu  kohti pole (hommikusöök, standardtuba) Hiphotels la Geria 4* vabu  kohti pole (hommikusöök, economic tuba) Lanzarote Village 4* hind alates 959 eurost (poolpansion, standardtuba) Relaxia Olivina 4* hind alates 989 eurost (kõik hinnas, standardtuba) Sol Lanzarote 4* hind alates 1015 eurost (kõik hinnas, standardtuba)   Riu Paraiso Lanzarote 4* hind alates 936 eurost (kõik hinnas, standardtuba) Villa Vik 5* hind alates 1013 eurost (poolpansion, standardtuba)   Costa Teguise Lanzarote Paradise 3*- vabu  kohti pole (söökideta, stuudio) Tabaiba apartemendid 3* vabu  kohti pole (söökideta, stuudio) Oceano Aparthotel 2* vabu  kohti pole (söökideta, stuudio) Club Siroco apartemendid 3* hind alates 769 eurost (hommikusöök, apartement) Galeon Playa apartemendid 3* vabu  kohti pole (söökideta, peretuba) Vitalclass Lanzarote Sports & Wellness Resort 4* hind alates 825 eurost (hommikusöök, juuniorsviit) Sands Beach Resort 4*- hind alates 755 eurost (söökideta, superiorapartement) Barcelo Lanzarote Resort 4* hind alates 839 eurost (hommikusöök, superiortuba) Grand Teguise Playa 4* vabu  kohti pole (poolpansion, economic tuba) Oasis de Lanzarote 4* vabu  kohti pole (kõik hinnas, economic tuba) Be Live Experience Lanzarote Beach 4* hind alates 965 eurost (kõik hinnas, superiortuba) Los Zocos Club Resort 3*+ hind alates 835 eurost (kõik hinnas, 1 magamistoaga apartement) Barcelo Teguise Beach 4* hind alates 1099 eurost (hommikusöök, juuniorsviit) Occidental Lanzarote Playa 4* hind alates 859 eurost (kõik hinnas, standardtuba) Melia Salinas 5* hind alates 922 eurost (hommikusöök, standardtuba)     Bluebay Lanzarote 4* hind alates 787 eurost (kõik hinnas, 1 magamistoaga apartement)    

 

Kolm sügis-kevadist reisi Gran Canariale

Gran Canarial leidub tegemist kõigile - mudilastest nende vanavanemateni. Siin on nii linnu kui rannakuurorte, soovi korral nii rahulikku olemist kui aktiivset tegevust. Pealinn Las Palmas pakub suurepäraseid ostuvõimalusi ja meeldejäävaid kultuurielamusi. Lisaks veetlev vanalinn, mille juveeliks on Santa Ana katedraal. 

Tallinnast algavad 3 reisi on selleks hooajaks välja müüdud. Küsige pakkumist reisile algusega Helsingist, mille juurde saame müüa kas Tallinn-Helsingi-Tallinn laeva- või  lennupileti.   Lisainfo ja broneerimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!

Melonerase moodsad hotellid, rannatänava brändirõivaste kauplused ning golfiväljakud meelitavad täiskasvanud reisijaid. Naaberkuurort Maspalomases on kõik perepuhkuseks vajalik-lõbustuspark, veepark, Palmitos Park ning kuulsad liivadüünid. 

Playa del Ingles on vaieldamatult endiselt Gran Canaria populaarseim kuurort, mille tõmbenumbriks on eelkõige laiad liivarannad. Samuti kuulus ostu- ja meelelahutuskeskus Yumbo, mitmekesine restoranivalik ning kohati pöörane ööelu. Omaette maailm on kohalike elurajoon San Fernando ning sealne turg. 

Rahuliku atmosfääriga varjulises lahesopis paiknevat Puerto Ricot on õnnistatud pea 320 päikselise päevaga aastas. Päevi veedetakse siin rannaklubis, naabruses asuval Amadorese liivarannal või Angry Birdsi pargis. Gran Canaria Veneetsiaks peetav Puerto de Mogan on hurmava sadama ning pisikese rannaga maaliline kuurortlinn.

Allolevad hinnad Tallinnast algavatele reisidele on seisuga 06.07.2016, hinnad on informatiivsed. Soodushinnaga kohtade arv väga piiratud, reisipaketi hind võib muutuda tundidega. Hind sõltub väljumise kuupäevast, allpool on toodud kõige soodsam reisipaketi hind antud hotelli. Hinnad 1 reisija kohta kaheses toas, reisi pikkus 7 ööd.

Suite Hotel Jardin Dorado 3*+ Maspalomas hind alates 799 eurost (hommikusöök,1 magamistoaga apartement) IFA Faro 4* Meloneras hind alates 1149 eurost (hommikusöök, standardtuba) Lopesan Costa Meloneras Resort Spa&Casino 4* Meloneras hind alates 1179 eurost (hommikusöök, standardtuba) Lopesan Villa del Conde & Corallium Thalasso 5* Meloneras hind alates 1249 eurost (hommikusöök, standardtuba) Caserio 3*+ Playa del Inglés hind alates 899 eurost (poolpansion, standardtuba) Green Field 2*+ Playa del Inglés hind alates 629 eurost (hommikusöök, standardtuba) HD Parque Cristobal 3*+ Playa del Inglés hind alates 799 eurost (söökideta, apartement) IFA Buonaventura 3* Playa del Inglés hind alates 899 eurost (hommikusöök, standardtuba) IFA Continetal 3* Playa del Inglés hind alates 849 eurost (poolpansion, standardtuba) Jardin del Atlantico 2* Playa del Inglés hind alates 599 eurost (söökideta, 1 magamistoaga apartement) Labranda Marieta 4* Playa del Inglés hind alates 929 eurost (poolpansion, deluxe tuba) Labranda Playa Bonita 4* Playa del Inglés hind alates 909 eurost (poolpansion, deluxe tuba)     Las Faluas 2*- Playa del Inglés hind alates 649 eurost (söökideta, 1 magamistoaga aparement)    

 

 

Fuerteventura - lõputute randadega paradiis

Fuerteventura on Kanaari saarte suuruselt teine saar, kuid samas vanim saar, mida kaunistavad 150 km ulatuses puhtad liivarannad ning türkiissinine ookeanivesi. Ilmselgelt ei saa rannikualadel läbi ilma veespordita. Selles saare põhjapoolses osas leidub mitmeid piirkondi erineval tasemel harrastajate jaoks, kes soovivad tegeleda surfamise, lohesurfi või muuga. Lisaks sellele on Fuerteventura põhjaosas saare kõige selgem vesi, mistõttu on see piirkond ideaalne snorgeldamiseks. Avastamist ootavad samuti loodusmälestised ja pargid, maapiirkonnad ning maastikud, mis on olnud tunnistajaks saare vulkaanilisele päritolule.

Lisainfo ja broneerimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!

Selle paradiisi suurimateks väärtusteks on lõunas Barlovento ja Sotavento ning põhjapool Corralejo rannikul asuvad lõputud rannad. Saarel on aastaringselt meeldiv kliima - ühest küljest puhuvad niisked passaattuuled ning teiselt poolt Sahara kõrbe ja selle õhuvoolude kuiv soojus. Selge taeva (keskmiselt 3000 tundi päikesepaistet aastas), mahedate temperatuuride (vahemikus +22-+25 C) ja sooja vee tasakaal võimaldavad aastaringselt peaaegu iga päev ujuma minna.

Saare geograafia on igakülgselt seotud selle vulkaanilise päritoluga. Üle 20 miljoni aasta tagasi toimunud protsess tegi Fuerteventurast Kanaari saarestiku vanima saare. Mitmed aastad pidevaid passaattuuli on kujundanud siinset maastikku - seal, kus miljonite aastate eest oli mets, on tänapäeval lõputud liivaluited, ning möödunud aegadel mitme meetri sügavusel maa all tekkinud kivimid ilutsevad nüüd maapinnal. Tänapäeval on Fuerteventura UNESCO biosfääri kaitseala, ühes kogu saare territooriumi ning seda ümbritsevate vetega, mille kogupindala on 350 000 hektarit.

Fuerteventura kuulutati UNESCO biosfääri kaitsealaks ühes kogu saare territooriumi ning seda ümbritsevate vetega, mille kogupindala on 350 000 hektarit. Avastamist ootavad loodusmälestised ja pargid, maapiirkonnad ning maastikud, mis on olnud tunnistajaks saare vulkaanilisele päritolule ning mille taime- ja loomariik on hindamatu väärtusega. Valige ise, kuidas neid unikaalseid kohti avastate - kas jalgsi mööda hiljuti rajatud teeradade võrgustikku, mis katavad tervet saart, jalgrattaga või kaameli seljas. 

Fuerteventura üllatab oma hämmastava floora ja faunaga. Saare taeva all võib lendamas näha Kanaari saarte linnuriigi parimat esindatust, näiteks Kanaaridele omased raipekotkas ja kaelustrapp, ning rändlinnud, kes kasutavad saare puutumatut rannikut peatuspaiga ja joogikohana.Allpool veepiiri asuvad vulkaanilised moodustised, mis on koduks enam kui 390 liigile kaladele ja mereloomadele.

Imetajatest on saarel eeslid, Majorero kaamlid ja teadlaste poolt eraldi tõuna tunnustatud Majorera kitsed, kelle piimast toodetakse Fuerteventural samanimelist kitsejuustu, mis on võitnud kogu maailmas mitmeid auhindu. Saart ümbritsev meri on tõeline paradiis vaalaliste jaoks - seal leidub üle 22 liigi delfiine, vaalasid ja nokkvaalasid ning erinevaid kilpkonnaliike, millest võib esile tõsta merikilpkonna (Caretta caretta).

Fuerteventura esimeste asukate päritolu on alati varjutanud mitmed legendid, kuna nende kohta on säilinud vähe andmeid. Kõige viimaste uurimuste kohaselt olid saare ürgasukad, keda nimetatakse maho-deks, berberi juurtega. 

Suuri ja kaasaegseid kaubanduskeskuseid tuntud rahvusvaheliste kaubamärkide ja kõige eksklusiivsemate kauplustega leidub üle kogu saare. Nautige ostlemist teistsuguses, unikaalses keskkonnas, mis on avatud päikesele ja merele. Tutvuge ka unikaalse ja erakordse kohaliku käsitööga, mille krooniks on korvipunumine, vääriskivid ja tikandikunst. Atlandi kõige kuulsam aaloe, mitmete rahvusvaheliste auhindadega pärjatud kitsejuust, mida eksporditakse viiele kontinendile ning muud väikesed imed, mille Euroopa, Aafrika ja Ameerika kultuuride segu on sajandite jooksul kokku põiminud. 

Puhkusekogemus Fuerteventuras hõlmab tingimata ka saare kokakunsti, mida väljendavad kõige paremini saarel leiduvad restoranid, mis on parimad kogu Kanaaridel. Igal koosviibimisel pakutakse populaarset talle- ja kitseliha, mitmel moel valmistatud kala, kohalikust gofio-jahusegust toite ning kartuleid, mis on küpsetatud Kanaaride moodi.

Selleks talveks on Fuerteventura reisid läbi. Talvereiside müük 2017/2018 talveks algab uuesti mais 2017. Senikaua saame pakkuda individuaalreisi. 

Allolevad hinnad seisuga 22.12.2016, hinnad on informatiivsed. Soodushinnaga kohtade arv väga piiratud, reisipaketi hind võib muutuda tundidega. Hind sõltub väljumise kuupäevast, allpool on toodud kõige soodsam reisipaketi hind antud hotelli. Hinnad 1 reisija kohta kaheses toas, reisi pikkus 7 ööd.

Broncemar Beach 3* Caleta de Fuste hind alates 639 eurost (söökideta, apartement) Elba Lucia Sport&Suite 3* Caleta de Fuste hind alates 745 eurost (söökideta, stuudio) Fuertesol bangalod 2* Caleta de Fuste hind alates 695 eurost (söökideta, apartement) Palm Garden 2* Jandia hind alates 679 eurost (söökideta, superiorstuudio) La Concha del Mar 2* Corralejo hind alates 649 eurost (söökideta, bangalo) Oasis Duna 3* Corralejo hind alates 648 eurost (söökideta, apartement) Alameda de Jandia 2* Jandia hind alates 679 eurost (söökideta, apartement) Oasis Papagayo 2*+ Corralejo hind alates 919 eurost (söökideta, apartement) Jandia Golf 4*- Jandia vabu kohti ei ole (poolpansion, sviit) Oasis Village 3* Coralejo hind alates 735 eurost (söökideta, apartement) SBH Jandia Resort 3* Jandia hind alates 809 eurost (söökideta, apartement) Royal Suite 3* Costa Calma hind alates 835 eurost (kõik hinnas, standardtuba) Esmeralda Maris 3* Costa Calma hind alates 875 eurost (söökideta, stuudio merevaatega) SBH Crystal Beach 4* Costa Calma hind alates 869 eurost (poolpansion, standardtuba) Atlantis Dunapark 4* Corralejo hind alates 945 eurost (poolpansion, standard) SBH Taro Beach 4* Costa Calma hind alates 879 eurost (poolpansion, standardtuba) Fuerteventura Playa 4*- Costa Calma hind alates 909 eurost (kõik hinnas, standard) Punta Marina 2* Jandia hind alates 949 eurost (söökideta, apartement) Elba Carlota Beach&Convention Resort 4* Caleta de Fuste hind alates 895 eurost (poolpansion, standardtuba) Dorado Suites 3* Caleta de Fuste hind alates 899 eurost (kõik hinnas, apartement) Sheraton Fuerteventura Beach Golf&Spa Resort 5* Caleta de Fuste hind alates 1129 eurost (hommikusöök, premium tuba) SBH Club Paraiso 4* Esquinzo hind alates 915 eurost (kõik hinnas, standardtuba) Gran Hotel Atlantis Bahia Resort 5*+ Corralejo hind alates 1419 eurost (hommikusöök, standardtuba) H10 Playa Esmeralda 4*+ Costa Calma hind alates 1035 eurost (poolpansion, standardtuba) Barcelo Castillo Beach Resort 4* Caleta de Fuste hind alates 849 eurost (söökideta, 1 magamistoaga apartement) Barcelo Fuerteventura Thalasso Spa 4*+ Caleta de Fuste hind aaltes 949 eurost (poolpansion, standardtuba) Castillo Playa 2* Caleta de Fuste hind alates 599 eurost (söökideta, 1 magamistoaga apartement) Aloe Club Resort 3*- Corralejo hind alates 869 eurost (kõik hinnas, 1 magamistoaga apartement) Arena Beach 3*+ Corralejo hind alates 869 eurost (kõik hinnas, 1 magamistoaga apartement) Fuentepark 2*+ Corralejo hind alates 729 eurost (söökideta, 1 magamistoaga apartement) H10 Ocean Dreams 4* Corralejo hind alates 919 eurost (poolpansion, standardtuba) H10 Ocean Suites 4* Corralejo hind alates 919 eurost (poolpansion, juuniosviit) Labranda Bahia de Lobos 4* Corralejo vabu kohti pole (kõik hinnas, deluxe tuba) Surfing Colors 2*+ Corralejo hind alates 619 eurost (hommikusöök, stuudio) The Corralejo Beach 3* Corralejo hind alates 769 eurost (poolpansion, 1 magamistoaga apartement) Iberostar Playa Gaviotas Park 4* Jandia hind alates 1089 eurost (kõik hinnas, juuniorsviit) Sol Jandia Mar 2*+ Jandia hind alates 689 eurost (söökideta, 1 magamistoaga apartement) Arena Suites 4*- Corralejo hind alates 919 eurost (kõik hinnas, standardtuba) RIU Oliva Beach 3*+ Corralejo hind alates 1029 eurost (kõik hinnas, standardtuba osalise merevaatega) Barcelo Jandia Mar 4* Jandia hind alates 895 eurost (kõik hinnas, standardtuba) Fuerteventura Princess 4* Jandia hind alates 1000 eurost (poolpansion, standardtuba) Iberostar Palace Fuerteventura 4* Jandia hind alates 1095 eurost (kõik hinnas, standardtuba) Iberostar Playa Gaviotas 4* Jandia hind alates 1086 eurost (kõik hinnas, standardtuba) Melia Gorriones 4* Jandia hind alates 853 eurost (hommikusöök, standardtuba) Occidental Jandia Playa 4* Jandia hind alates 941 eurost (kõik hinnas, standardtuba) RIU Palace Jandia 4* Jandia hind alates 1322 eurost (poolpansion, standardtuba osalise merevaatega) SBH Club Paraiso Playa 4* Jandia hind alates 811 eurost (kõik hinnas, standardtuba) Elba Palace Golf&Vital 5* Caleta de Fuste hind alates 1141 eurost (poolpansion, deluxe tuba) Geranios Suites&Spa 4* Caleta de Fuste hind alates 737 eurost (hommikusöök, juuniorsviit) Globales Costa Tropical 3* Caleta de Fuste hind alates 681 eurost (kõik hinnas, apartement) Barcelo Corralejo Sands 4* Corralejo hind alates 928 eurost (poolpansion, standardtuba)   Playa Park Club 3** Corralejo hind alates 858 eurost  (kõik hinnas, 1 magamistoaga apartement) RIU Palace Tres Islas 4* Corralejo hind alates 1327 eurost  (poolpansion, standardtuba)  

 

Kanaari saarte viisainfo

Lastega reisimisel tuleb silmas pidada, et piiriületusel võidakse küsida lapsega üksi reisivalt vanemalt teise vanema volitust ning saatjana reisivalt täiskasvanult lapse mõlema vanema volitust. Volituse vorminõuded võivad riigiti erineda, mistõttu võidakse küsida notariaalselt kinnitatud volitust.Täpsema teabe saamiseks palume pöörduda vastava riigi konsulaaresinduste poole.

Kanaari saared kuuluvad Hispaania Kuningriigi koosseisu, kuid moodustavad omaette autonoomse piirkonna.

EESTI PASS

Eesti kodanikule on Tenerifele reisimine viisavaba. Eesti kodanikud võivad siseneda Tenerifele nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Soovitav reisi- ja tervisekindlustus kogu reisi perioodiks.

Juhul, kui reisib laps alla 18 a., kas ühe vanemaga või ilma vanemateta on vajalik reisile kaasa võtta notariaalselt kinnitatud vanemaluba (inglise keeles).

VENE PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS

Viisavaba, juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest.

Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt kogu reisi perioodiks
- alaline või tähtajaline kehtiv Eesti elamisluba (originaal)
- edasi- tagasi piletite broneering
- tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
- piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks, umbes 65 eurot päevas inimese kohta
- soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta

Juhul, kui reisib laps alla 18 a., kas ühe vanemaga või ilma vanemateta on vajalik reisile kaasa võtta notariaalselt kinnitatud vanemaluba (inglise keeles).

EESTI HALL VÄLISMAALASE PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS

Viisavaba, juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest.

Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt kogu reisi perioodiks
- alaline või tähtajaline kehtiv Eesti elamisluba (originaal)
- edasi- tagasi piletite broneering
- tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
- piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks, umbes 65 eurot päevas inimese kohta
- soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta

Juhul, kui reisib laps alla 18 a., kas ühe vanemaga või ilma vanemateta on vajalik reisile kaasa võtta notariaalselt kinnitatud vanemaluba (inglise keeles).

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt! Kiire, lihtne ja mugav viis sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt. Kliki enda poolt valitud kindlustusfirma ikoonile ja vormista poliis!

Soovitame enne lepingu sõlmimist tutvuda reisikindlustuse pakkuja tingimustega ning vajadusel konsulteerida asjatundjaga.

Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro