Rootsis

Küsi pakkumist siit
Åre, Vemdalen, Sälen - ühendavad endas kuut mägiküla, mis pakuvad lõbustusi igas vanuses ja ettevalmistusega talispordihuvilisele. Valgustatud laskumisrajad ja tõstukid võimaldavad suusamõnusid nautida varahommikust hilisõhtuni. Lastele on mitmesuguseid lumeatraktsioone aga ka meelelahutust siseruumides. Nende vanematele aga lai valik After-ski meelelahutusüritusi. Tere tulemast!

ÅRE
Åre suusakeskus
Åre on üks Põhjamaade paremaid ja suuremaid suusakompleks. Ohutud rajad algajatele ja lastele Åre Björnenis, ilusad perekonnanõlvakud Duvedis, Snowcross-rada Tegefjällis ning tõeliselt sünged väljakutsed Åreskutani mäel. Åre on talveparadiis, mis ei jää vaikseks lihtsalt sellepärast, et tõstukid on suletud. Kui jalgades jaksu jätkub, võid lõbustada end trahterites ja ööklubides varaste hommikutundideni. Åre on hoopiski enam kui tavaline talvespordikeskus. Åre on Põhjamaade talvespordikeskus, millel on pikad traditsioonid, et kõik külalised ennast siin hästi tunneksid.
Enamik Åre suusakeskuse umbkaudu sajast laskumisrajast on kerged kuni keskmise raskusega. Laiadel nõlvakutel on palju pööramisruumi ja need sobivad slaalomsuuskade ja lumelaudadega sõitmiseks. Kõige pikem laskumine, mille siit leiad, on 6 kilomeetrit pikk ja tihti korraldatakse siin maailma karikavõistlusi.
Kõikidest meie küladest leiad ennekõike ohutuid suusaalasid lastele. Peale suusatamise võid proovida ka sõitu mootorsaaniga, teha kaasa matka koerarakendis, juhtida põdrakelku või vahest isegi tõusta koos langevarjulenduritega taevasinasse. Nagu öeldud, Åres on paljugi enamat…
Åres on võimalik osta mäepilet, mis kehtib ainult ühes külas, või siis mäepilet, mis kehtib kõikidel Åre mägedel. Nädala mäepilet toimib lisaks bussipiletina suusabussis, mis sõidab erinevate keskuste vahel.

Duved

Väga kõrgetasemeline hotell keset küla, kõik asub lähedal. Õdus ja värske miljöö. Hotellitoad ja hästisisustatud korterid. Elukohad: 45 hotellituba ja 48 korterit, 395 voodit.
Kaugused: keskus 0 m. Tõstuk: 50 m. Suusarajad: 50 m.
Lisaks: restoran ja hubane baar. Saun koos mõnusa lõdvestustoaga. Mängutuba lastele. Väga head konverentsivõimalused Duvedi 1000 m2 -se spordihalli läheduses.

Åre by
Unikaalne asukoht Olümpiatõstuki läheduses. Siin asub kõik ühe katuse all: vastuvõtt, kaks restorani, klaveribaar, stuudiobaar/ööklubi, VIP rõdu ja raamatukogu-baar. Asulas on ka sporditarvete kauplus ja toiduainete väikepood. Elukohad: õdusad korterid 2-8 voodiga, kokku 100 voodit.
Kaugused: keskus 700m. Tõstuk: 50 m. Suusarajad: 4 km.
Lisaks: mõnus sauna- ja basseinikompleks. Suur valik restorane ja palju meelelahutuse võimalusi. Suur ja moodne konverentsikeskus .

Tegefjäll

Asub Björnänges. Perekonnasõbralik hotell vaatega Åre järvele ja Renfjälleti tundrale. Head konverentsivõimalused. Nädalalõpu meelelahutused. Elukohad: 109 tuba, 210 voodit. Kõikides tubades on dušš/vann, teler ja telefon.
Kaugused: Åre keskus: 6 km. Tõstuk: 3 km. Suusarajad: 100 m.
Lisaks: restoran ja baar. Ujula, saun, spordisaal ja solaarium. Spa ja kuurorthooldus.

Åre Björnen
Suurem puhkeonnide piirkond Åre tõstukisüsteemi idaosas. Perekonnasõbralik. Matka- ja murdmaarajad, elektrivalgustusega suusarajad. Fantastiline vaade Åre järvele, Åreskutani mäele ja selle ümbrusele. Elukohad: moodsad onnelamud erinevates suurustes.
Kaugused: Åre Björneni keskus 0-800 m. Tõstuk: 0-700 m. Suusarajad: 0-500 m.
Lisaks: piirkonnas on restoranid, pub, After Ski koos meelelahutusega, pizzeria ja toiduainete kauplus. Moodsad konverentsiruumid. Sporditarvete kauplus, suusalaenutus, suusatöökojad.

Hea teada

Kaugus Stockholmist - 660 km
Lähim linn: Åre
Aadress: 830 14 ÅRE
Kodulehekülg www.skistar.com/are

Mäesuusainfo
* Suurim kõrguste vahe 890 m
* Laskumisi 97
* Pikim laskumine 6500 m
* Õhtune suusatamine 5 lifti
* Tõstukeid 40
* Street/Snowboard Park
* Halfpipe või quarterpipe
* Cornerid
* Railid
* Boksid
* Boarded Cross-rada
* Laste suusanõlvu 5
* Suusakool
* Restorane 14
* Suusalaenutus
* Suusahooldus
* Kelgumägi
* Murdmaasuusaradu 42,5 km, sh valgustatud radu 20,5 km
* Puhkekohti 9

Kõik alla 8-aastased lapsed, kes kannavad kiivrit, saavad kasutada suusatõstukeid tasuta.

FUNÄSDALEN

www.funasdalsfjall.se

Viimaste aastatega üheks Euroopa populaarseimaks kogu pere suusakeskuseks muutunud Funäsdals Fjällen (Stockholmist ~600 km) on tuntud oma suurepäraste laskumisnõlvade ja Rootsi parimate murdmaaradade poolest. Funäsdals Fjällenis veedetud ajast vaimustuses olevate puhkajate arv kasvab iga aastaga. Selle põhjuseks on kindlasti hoolitsetud laskumisnõlvad ja murdmaarajad, imekaunis maastik ning rikkalikud lumeolud, sest tänu suurele kõrgusele üle merepinna langeb seal värsket lund ka siis, kui mujal sajab vihma.
Funäsdals Fjälleni suusakeskusesse kuuluvad omakorda veel mitmed erinevad keskused - Ramundberget, Bruksvallarna, Ljusnedal, Messlingen, Mittadalen, Tännas, Fjällnäs, Hamra, Tänndalen, Funäsdalen.

FJÄLLBYN, TÄNNAS

Iseteenindusega puhkeonnid, 48 m2, 2 magamistuba, üldtuba ja köögisektsioon, dušš/wc, kuivatuskapp, värviteler, mootorsoojendi. Läheduses terviserajad, oma lastetõstuk, veesõiduradade, teenindusmaja, piljardi, solaariumi ja saunaga.

STRÅNDGÅRDEN, FJÄLLNAS

Pansionaat puhkeonnide ja korteritega. Kahetoalised, duðð/wc koridoris, hommikueine, restoran ja kogu muu teenindus, teleri- ja seltskonnatuba. Tervise- ja tähistatud rajad 100 m, suusatõstuk 3 km, kalapüügivõimalus.

Ajaveetmisvõimalused:

Heli Ski, koerarakend, jääronimine, safari mootorsaanidel, mägimatkad, Spa-hooldus, kelgumatkad, ratsutamine tundras, kino, raamatukogu.

ANDMED
laskumisradu 90
pikim laskumine 2400 m
tõstukeid 31
suusa- ja lumelauakoole 4
murdmaaradu 300 km
tähistatud radu 450 km
restorane/kohvikuid 31
17 musta laskumisrada
40 punast laskumisrada
28 sinist laskumisrada
5 rohelist laskumisrada

IDRE FJÄLL

www.idrefjall.se

Idre Fjäll on suusaparadiis! Elupaik on suusaliu kaugusel 32 tõstukiga süsteemist. 32 tõstukit ja 39 laskumisrada nelja ilmakaarde. Laskumisrajad suusatamisalal on hajutatud igasse ilmakaarde, mistõttu võid alati leida tuulevarjupoolse nõlvaku. Lastetõstukeid ja kergeid laskumisradu leiad kõigilt suusatamisaladelt.
Meil on ka mitmeid eraldi suusatamisalasid lastele koos seiklusradadega, on tõstukeid ja nõlvakuid kõige pisemate jaoks. Kui soovid pisut vingemaid mägesid, võid valida üheteistkümne raske laskumisraja vahel. Oma võistlusnõlvakul on muuhulgas korraldatud Rootsi meistrivõistlusi slaalomis.
Novembri alguses avatakse tavaliselt oma 12,5 km pikkuse, lumekahurite ja elektrivalgustusega suusarada. Novembrikuus peavad ca 20 rahvusmeeskonda oma treeninglaagreid Idre Fjällis.
Idre Fjällis asub Rootsi tundrate suurim spordihall, muuhulgas on seal tenniseväljak, keeglirada, võimlemissaal ja seiklusbassein. Kõrghooajal on iga päev võimalus meeldivalt aega veeta After Ski showdel. Noortedisko ja ööklubi. Restoranis Farfars Hörna (Vanaisa nurgake) serveeritakse toite A'la carte, sel ajal kui Värdshuset (trahter, võõrastemaja) pakub supeesid ja eineid kogu perele.

700 maja-korterit
32 tõstukit
39 laskumisrada
hooaeg 1. novembrist 20. aprillini
66 km hooldatud murdmaaradu
12,5 km pikkune lumekahurite ja elektrivalgustusega suusarada
Spordihall, muuhulgas keegel, tennis ja saalihoki
Seiklusbassein, 5 restorani, After Ski Show’d, Rokiõhtud, Koerarakend, Safari mootorsaanidel. Konverentsiruumid 5-320 isikule, 6 tunni tee kaugusel Stockholmist
Sinu elupaigaks on tõelised mägionnid, enamik neist vaatega üle miilide kaupa laiuva tundra. Kõik suusarajad, meelelahutuspaigad ja teenindus jäävad jalutuskäigu kaugusele sinu onnist..

SÄFSEN

www.safsen.se

Säfsen on modernne suusakeskus, mis asub Lääne-Rootsis ca 270 km Stockholmist. Selles suusakeskuses on 6 tõstukit ning 15 kerget ja raskemat laskumisrada - Långsvängen, Branten, Blixten, Puckeln.
Enamus laskumisi ja murdmaaradu lõpevad ühes ja samas kohas - seega on see hea taaskohtumispaik sõpradega. Samuti leiab siit restorani Solberget Wärdshus&Café ning Suusapoe, kust leiad suusatamiseks vajamineva varustuse.
Murdmaa suusatajatele pakub Säfsen 115 km nii klassika kui ka uisustiili radu.
Lisaks on külastajatel võimalus kalastada, jahile minna, skuutriga sõita. Säfsenis leiavad tegevust nii täiskasvanud kui lapsed. Tule ja naudi talvemõnusid Säfsenis!