Türgi

Küsi pakkumist siit
Miks Türgi?
Milline kuurort valida?
Kuhu minna, mida teha
Kasulik teada
Internetilingid
Hotellid
Riigi- ja piirkonnainfo
Lennuinfo

MIKS TÜRGI?

Euroopa ja Aasia piiril paiknev Türgi hõlmab ligi 800 000 ruutkilomeetrit vaheldusrikka loodusega maismaad. Väike-Aasiasse jääb Anatoolia, mis moodustab 97% riigi maa-alast. Ülejäänud 3% maa-alast jääb Euroopa poolele iidse Traakia riigi aladele. Kahe mandri piiril asub Türgi suurim linn Istanbul. Strateegiline asukoht Aasia, Euroopa ja Afrika kaubandusteede ristumiskohas tõi iidsele Türgile nii lahinguid ja viletsust kui kõrgkultuuride õitsenguaegu. Legendidest, vallutusretkedest ja sultanite pillavast elustiilist jutustavad hästisäilinud muinasjutulised varemed ja mälestised.

Türgit on õnnistatud erakordselt kauni loodusega. Looduse poolt rajatud imeks võib pidada Pamukkale „puuvillalinna” travertiinterrasside basseine, inimese ja looduse koostöös sündinud kaljulinn Kapadookia on teine meeldejääv paik. Kolmest küljest merega piiratud Türgit ääristab 8000 km rannajoont. Türgi Rivieraks kutsutud vahemererannikul on puhta kirgassinise mereveega rannad. Rikkumata loodus, hästisäilinud ajaloolised vaatamisväärsused, eksootiline köök, soodne hinnatase ja head hotellid teevad Türgist ideaalse puhkekoha.

tagasi algusesse

MILLINE KUURORT VALIDA?

Alanya
130 000 elanikuga Alanya on Türgi Riviera kõige elavama ööeluga turismilinn, 130 km kaugusel Antalyast. Alanya on vilka liiklusega värvikas linn, kus on kaunis liivarand, suur valik restorane, baare, kohvikuid ja ööklubisid ning heatasemelised hotellid. Kaubandushuviliste meelispaigaks on ostutänavad linnakeskuse ja sadama vahelisel alal. Õhtuti kogunevad turistid sadama lähedale rannapromenaadile, kus asuvad peenemad restoranid, baarid ja populaarsed diskoteegid. Ööklubid täituvad pidutsejatega peale südaööd, pidutsetakse tavaliselt varaste hommikutundideni. Alanya sobib ka perepuhkuseks lastega - linnasüdames paiknevas vesipargis võib lustides veeta terve päeva. Rahulikuma rannapuhkuse ihaldajatele soovitame mõnda Alanya lähedal paiknevat kuurorti - Konaklis, Alaras ja Incekumis on lai valik eri tasemega hotelle. Side on väike kuurort, asub 70 km kaugusel Antalyast ja 60 km kaugusel Alanyast. Side oli omal ajal tuntud kui orjakaubanduse keskus ja piraatide pelgupaik. Nüüd on Sidest saanud populaarne, paljude mugavate ja õdusate hotellide ning liivarandadega kuurort Vahemere ääres. Linnakeses on ilus vanalinn ja rikkalikult antiikajastu mälestusmärke. Colakli (12 km Sidest) ja Kumköy (6 km Sidest) on väikesed kuurortlinnad Side lähedal. Belek asub 35 km Antalyast idas. See on maalilise rannajoone ja suurepäraste liivarandadega kuurort. Belekit ümbritsevad männimetsad, oliivisalud ja palmiistandused. Belekis on Türgi lõunaranniku kõige luksuslikumad ja modernsemad hotellid. See on ideaalne koht spordiharrastajatele ja aktiivse puhkuse pooldajatele: siin on võrk- ja jalgpalliplatsid, tenniseväljakud ja piirkonna kõige suurem golfikeskus (18 auku). Lähedal asuvad antiiklinnade Perge, Aspendose ja Side varemed. lara on uus, kiiresti arenev kuurort 20 km kaugusel Antalyast. Lara tohutud hotellikompleksid paistavad silma oma huvitava arhitektuuri poolest. Neid iseloomustavad laiad liivarannad, mitmekesised teenused, grandioossed meelelahutusprogrammid nii väikestele kui suurtele.

Alanya plussid ja miinused:
+ head võimalused mitmekülgseks puhkuseks;
+ kaks pikka liivaranda;
+ elav ja värvikas turismilinn;
+ soodsad hinnad kauplustes ja restoranides;

- linnahotellides võivad tänavahääled tuppa kostuda;
- aeg-ajalt on hotellides elektrikatkestusi ja häireid sooja veega varustamisel;
- pealetükkivad kaupmehed.

Kemer
17300 elanikuga Kemer on idülliline väikelinn Antalyast 44 km läänes. Turismilinnake asub looduslikult kaunis kohas männimetsadega kaetud Tauruse mägede jalamil. Kemeri keskuses on kõik lähedal - kauplused, restoranid ja rannapromenaad on vaid jalutuskäigu kaugusel hotellist. Populaarne õhtuveetmiskoht on jahisadam, kus on baarid, restoranid ja diskoteek. Puhta veega türkiissinine meri, rohelus ja rahulik elutempo teevad Kemerist mõnusa puhkusepaiga. Veespordihuvilistele rohkelt harrastusvõimalusi. Kemer on purjetamisest huvitatutele kõigi unistuste täitumise koht. Lähedal asub antiikne Olümpos, kus igavesti põleva loomistule juures saab kuulata tuhandeid müüte ja legende möödunud aegadest ja kangelastest. Kiris (5 km Kemerist), Göynük (8 km Kemerist), Camuva (8 km Kemerist) on väikesed ja vaiksed suvituslinnakesed, kus on siiski olemas vajalikud kaubanduskeskused. Kui rahu ja vaikus ära tüütavad, võib suunduda Kemerisse lõbutsema ja meelt lahutama. Tekirova on väikelinn Kemerist läänes ja 73 km Antalya lennujaamast. Siin on kogu ranniku üks kaunimaid liivarandu. Viimastel aastatel on linnakeses ehitatud uusi hotelle ja klubisid. Lähedal asuvad antiiklinna Phaselise varemed. Linna asutasid Rhodose elanikud 7. sajandil e.m.a.

Kemeri plussid ja miinused:
+ türkiissinine meri, puhas merevesi;
+ rohelusse uppuv turismilinnake, kus kõik vajalik on jalutuskäigu kaugusel;
+ soodsad hinnad;
- aeg-ajalt on hotellides elektrikatkestusi ja häireid sooja veega varustamisel.

Bodrum - rohkem Kreeka kui Türgi

Bodrumi kohta on öeldud:
Ööd on siin pikemad, dringid nauditavamad, naised ilusamad, mehed huvitavamad - Bodrumi kohal hõljub maagiline lumm.

Võluv, idülliline Bodrum on Türgi moekuurort. Siin puhkavad nende vaprad ja ilusad ning kuulsused üle kogu maailma.
Türklaste südames on Bodrumil eriline koht. Peale vabariigi kehtestamist pagendati siia armastatud kirjanik Cevat Şakir, värvikas erudiit. Kalameestega merd sõitev ja nende elust kirjutav Cevat Şakir võttis kirjanikunimeks Halikarnassose Kalamees ja nimetas oma maapao helesiniseks eksiiliks. Tänu tema raamatutele muutus unine kalurikülake Türgi vabameelse boheemliku intelligentsi hulgas populaarseks suvituskohaks.

tagasi algusesse

KUHU MINNA, MIDA TEHA

 

tagasi algusesse

KASULIK TEADA

 

tagasi algusesse

INTERNETILINGID

 

tagasi algusesse

HOTELLID

 

tagasi algusesse

RIIGI- JA PIIRKONNAINFO

Eesti kodanike jaoks on Türgi viisavaba. Lastele kehtib sama hind. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud peale reisi. Tasumine on piiril sularahas. Hallidele passidele vormistatakse viisa samuti Türgi piiril ja see maksab 20 dollarit või 15 eurot.
Pindala 780 000 km².
Pealinn Ankara (5 miljonit).
Geograafiline asend 97% territooriumist asub Aasias ja 3% Euroopas. Kahte mandrit lahutavad Bosporuse ja Dardanellide väinad ning Marmara meri.
Vahemaad Antalyast:
Kemer - 40 km, Belek - 30 km, Side - 75 km, Alanya - 130 km;
Dalamanist: Marmaris - 100 km, Içmeler - 110 km;
Rahvaarv 75 miljonit. Suurimad linnad Istanbul (17 miljonit), Izmir (3,5 miljonit), Аdana (2 miljonit), Antalya (2 miljonit), Bursa (2 miljonit).
Türgi keel kuulub altai keelkonna türgi rühma (aserbaidžaani, usbeki, uiguuri, tatari, karaiimi jt), tal on grammatilisi ühisjooni soome-ugri keeltega (soome, eesti, ungari). Türklased kasutavad ladina tähestikku. Türgi keeli räägib maailmas umbes 150 miljonit inimest.
99 % rahvastikust on muhameedlased.
Elekter 220-235 V/ 50 Hz.
Postkontori tunnete ära kollasel taustal olevate tähtede PTT järgi. Avatud kell 8:00-24:00, pühapäeviti 9:00-19:00, teatud kohtades ka kauem. Telefoniautomaadid töötavad nii müntide kui telefonikaartidega. Telefonikaarte müüakse postis, hotellides ja lehekioskites. Telefoniautomaadist on odavam helistada kui hotellist.
Türgi rahvusvaheline suunakood on 90. Välisliini saamiseks tuleb valida 00. Eestisse helistamiseks tuleb valida 00 372 + linna suunanumber + abonendi telefoninumber.
Türgi rahaühik on Türgi liir (TRL). 1. jaanuaril 2005 võeti käibele uus Türgi liir (YTL-Yeni Türk Lirasi, rahvusvaheline tunnus - TRY). 1 liir = 100 kurus. Nii uus kui vana liir on 2005 paralleelselt käibel. Uued paberrahad - 100, 50, 20,10, 5 ja 1 liiri. Üks türgi liir vastab miljonile vanale liirile ning vahetuskurss on 0,55 eurot.
Käibel on ka vanad paberrahad väärtusega 20 000 000, 10 000 000, 5 000 000, 1 000 000, 500 000 ja 250 000 liiri, samuti mündid väärtuses 250 000, 100 000, 50 000 liiri. Kõikide kaupade hinnad näidatakse nii vanades kui uutes liirides. Raha vahetatakse pankades, hotellides ja rahavahetuspunktides.
1 euro = 1,75 Türgi liiri (26. jaanuar 2005.). Seega on 1 Eesti kroon umbes 8,7 Türgi liiri.
Pangad on avatud 8:30 - 12:00 ja 13:30 - 17:00. Puhkepäevad laupäev, pühapäev.
Kauplused on lahti 9:00 - 13:00 ja 14:00 - 19:00. Väikesed erapoed võivad olla avatud ka kauem. Turismipiirkonnas on enamik poodidest avatud hiliste õhtutundideni.
Türgi köök on rikkalikumaid maailmas. Siin on õnnestunult ühendatud Kesk-Aasia ja Vahemere traditsioonid. Lihast eelistatakse lambaliha, millest valmistatakse väga palju erinevaid toite, tuntuimad sis kebab ja döner kebab. Kala ja mereannid on alati värsked. Palju toite on meriärnast ja mõõkkalast. Väga populaarsed road on dolma (viinamarjaleherullid, täidetud liha ja riisi või pähklite ja rosinatega) ja karniyarik (hakklihaga täidetud baklažaanid). Olulisemad joogid on airan (liik jogurtit), kange türgi kohvi, kohalik õlu, valge ja punane vein ja rahvuslik vägijook raki (aniisiviin). Veega segatuna muutub raki piimjaks, jooki nimetatakse „lõvipiimaks“. Raki kõrvale süüakse erinevaid suupisteid, mida tuntakse üldnime meze all.
Kraanivett võib juua, aga see on väga kloorine. Kõikjal müüakse pudelivett. See on odav ja meeldiva maitsega.
Restoranides on 10%-line jootraha märgitud arvele. Siiski on kombeks hea teeninduse eest jätta ettekandjatele ja kelneritele umbes 10% arve summast.
Transport. Türgis on hästiarenenud bussiliiklus. Bussipiletid ei ole kallid, aega läheb muidugi rohkem kui taksoga sõites. Taksosõit (taksod on kollast värvi) on suhteliselt kallis. Enamik taksosid on varustatud taksomeetriga. Odavad on marsruuttaksod nn. dolmus-bussid.
Autode rendihind on sõltuvalt margist 40-130 eurot päevas. Auto rentimiseks on vaja rahvusvahelisi juhilube, vanus peab olema vähemalt 21 aastat.
Arstiabi ja haiglad. Türgis on olemas nii era- kui ka riiklikud meditsiiniasutused. Ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumi korral pöörduge arsti poole või paluge arst kutsuda hotelli administraatoril
Arsti väljakutse maksab umbes 40 eurot. See tuleb esialgu ise kinni maksta. Kindlustuse jaoks nõudke arstilt kindlasti järgmised dokumendid: tõend diagnoosiga, allkirja ja pitsatiga kinnitatud arve, retseptid rohtude jaoks. Hoidke alles ka rohtude ostmisel saadud kviitungid. Nende dokumentide alusel saate kindlustusest raha tagasi.
Kui olete kindlustatud, maksab kindlustus kohe haiglaravi, transpordi ja kiirabiteenuste eest. Tuleb vaid koheselt pöörduda poliisil märgitud kindlustusseltsi poole. Lugege hoolikalt kindlustuspoliisi!
Tervis ja turvalisus: Põletava päikese eest kaitske end peakatte ja päikeseprillidega. Kasutage kaitsekreeme. Esimestel puhkusepäevadel piirake päikese käes olemise aega, võite kergesti ära kõrbeda. Ärge jooge väga jahutatud jooke. Temperatuurivahe võib angiini põhjustada.
Soovitame raha, väärisasju, passi ja reisidokumente hoida hotelli seifis.
Tollieeskirjad: Türgist võib takistusteta kaasa viia kingitusi ja suveniire. Vaipade ostmisel hoidke alles kviitung. Antiikvaarseid esemeid võib välja viia vaid muuseumide valitsuse poolt välja antud sertifikaadi olemasolul, antiikesemete maalt välja viimine on keelatud. Mineraale võib välja viia vaid Maavarade Kaevandamise Keskvalitsuse eriloal.
Viisakas on austada islami kombeid.

Tähtsad aadressid:
TÜRGI SAATKOND TALLINNAS
Suursaadik T.E. Hr. Ömer ALTUĞ
Narva mnt 30, 10152 Tallinn
tel. (372) 627 28 80
fax (372) 627 28 85
e-mail: tallinn@turkishembassy.ee

EESTI SAATKOND ANKARAS
Ajutine asjur Pr. LINDA KOLK
Resit Galip Cad.No. 128/5
Gaziosmanpasa
Ankara
Türgi
tel. (90 312) 40 56 970
faks (90 312) 40 56 976
e-mail: Embassy.Ankara@mfa.ee

AUKONSULAAT ANTALYAS
Aukonsul Hr. IBRAHIM ETHEM OKUDUR
Ul. Aspendos blvd 128/4
07200 Antalya
Türgi
tel. (90 242) 312 00 01
faks (90 242) 321 88 41
e-mail: ethem@akaytour.com

tagasi algusesse

LENNUINFO

Lennuaeg Tallinnast Antalyasse on 3 tundi ja 40 minutit.

Lennuplaan võib muutuda, palume reisieelsel päeval lennu väljumisaja reisibüroost üle kontrollida. Kõik kellaajad on kohalikud. Lennujaamas tuleb olla 2 tundi enne lennu väljumist.

Lubatud maksimaalne pagasimäär sõltub lennukompaniist, tavaliselt 15-20 kg + 5 kg käsipagasi

Alla 2 aastane laps sõidab ilma oma istekohata ja tasuta. Maksta tuleb ainult kindlustuse eest ja sõltuvalt hotellist vajadusel ka lapsevoodi eest.

tagasi algusesse 

 

Puhkus Türgis

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides. 

Küsi pakkumist!

Pakume teile TÜRGI - "Suvi 2020" varajase tellija kampaania raames klientide poolt kõrgelt hinnatud ja soodsate hindadega hotelle!

Kleopatra Remi Hotel 4* (Alanya) / AI, 401 EUR (28.04.2020)

 Monte Carlo Hotel 4* (Obagol) / AI, 415 EUR (07.04.2020)

 Xperia Grand Bali 4* (Alanya) / AI, 418 EUR (07.04.2020)

 Hotel Titan Garden 4* (Konakli) / AI, 430 EUR (28.04.2020)

 

 Galeri Resort Hotel 5* (Okurcalar) / UAI, 428 EUR (07.04.2020)

 Sherwood Greenwood Resort 4* (Goynuk) / AI, 454 EUR (07.04.2020)

 FUN&SUN Club Saphire 5* (Tekirova) / AI, 478 EUR (28.04.2020)

 Green Garden Beach Hotel 4* (Obagol) / AI, 486 EUR (28.04.2020)

 Crystal De Luxe Resort & Spa 5* (Kemer Center) / UAI, 546 EUR (07.04.2020)

 

TUI Baltics erikingitus Belek (Türgi) hotellide broneerimisel - tasuta sissepääs "The Land of Legends" lõbustusparki!

 

Crystal Paraiso Verde Resort & Spa 5*

✈ 28.04.2020, UAI, 7 ööd, Standard Land View

✔️Tasuta Wifi ✔️6 välibasseini, 2 sisebasseini ✔️SPA-keskus ✔️ Veeliumäed ✔️ 3 A La Carte restorani, 5 baari ✔️ ​Hotellil on oma liiva- ja kivikliburand

hind alates 561 €

Maritim Pine Beach Belek 5*

✈ 07.04.2020, UAI, 7 ööd, Club Standard

✔️Tasuta Wifi ✔️6 välibasseini, 2 sisebasseini ✔️SPA-keskus ✔️ Veeliumäed ja veekeskus ✔️ 5 restorani, 8 baari ✔️ ​Liiva- ja kiviklibu rand, rannapikkus 200 m

hind alates 603 €

Limak Arcadia Hotel & Resort 5*

✈ 07.04.2020, UAI, 7 ööd, Standard / 2AD

✔️Tasuta Wifi hotelli territooriumil ✔️SPA-keskus ✔️Veeliumäed ✔️4 A La Carte restorani, 6 baari ✔️Animatsioon lastele, lasteklubi ✔️ Oma liiva- kiviklibu rand

hind alates 614 €

* Kohtade arv on piiratud ja hinnad võivad muutuda.
* Kehtivad vastutava reisikorraldaja TUI Baltics reisitingimused.

Aprillikuu parimad pakkumised Türki

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides. 

Küsi pakkumist!

  Aprillikuu parimad pakkumised Türki!   PALMERAS BEACH HOTEL 5* UAI alates 449€ (Alanya 09.aprill) ANNABELLA DIAMOND HOTEL & SPA 5* UAI alates 459€ (Alanya 09.aprill) HAYDARPASHA PALACE 5* UAI alates 499€ (Alanya 09.aprill)
CRYSTAL DE LUXE RESORT & SPA 5* UAI alates 529€ (Kemer 09.aprill)
LONG BEACH RESORT & SPA 5* UAI alates 529€ (Alanya 09.aprill)
AZURA DELUXE 5* UAI alates 549€ (Alanya 09.aprill)
CLUB HOTEL TURAN PRINCE WORLD 5* AI alates 589€ (Side 14.aprill)
SWANDOR TOPKAPI PALACE 5* UAI alates 589€ (Antalya 09.aprill)
RIXOS SUNGATE 5* AI alates 599€ (Kemer 09.aprill)
GURAL PREMIER CLUB BELEK 5* UAI alates 719€ (Belek 09.aprill)   * Paketi hinnas: lend, transfeerid, majutus 7 ööd kaheses toas, reisiesindaja teenused * Hind alates kehtib inimese kohta kaheses toas kui reisib koos kaks inimest ja on kehtiv ainult uutele broneeringutele * Kohtade arv pakkumises märgitud hinnaga on piiratud * Kehtivad vastutava reisikorraldaja Kidy Touri tavapärased makse- ja annulleerimistingimused

Parimad pakkumised aprilli- ja maikuu 2020 väljumistele Türki!

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides. 

Küsi pakkumist!

Parimad pakkumised aprilli- ja maikuu 2020 väljumistele Türki!

Hullud hinnad ainult kõige kiirematele broneerijatele! Soodushinnaga piiratud arv tube.

RIXOS SUNGATE 5* AI, Kemer

2 täiskasvanut al. 599 EUR/in (9.04.2020, 7 ööd)

2 täiskasvanut + 1 laps (2-11.99) al. 526 EUR/in (9.04.2020, 7 ööd)

2 täiskasvanut + 2 last (2-11.99) al. 489 EUR/in (9.04.2020, 7 ööd)

SWANDOR TOPKAPI PALACE 5* UAI, Antalya

2 täiskasvanut al. 589 EUR/in (9.04.2020, 7 ööd)

2 täiskasvanut + 1 laps (2-12.99) al. 502 EUR/in (9.04.2020, 7 ööd)

2 täiskasvanut + 2 last (2-12.99) al. 459 EUR/in (9.04.2020, 7 ööd)

PGS KIRIS RESORT HOTEL 5* UAI, Kemer

2 täiskasvanut al. 569 EUR/in (5.05.2020, 7 ööd)

2 täiskasvanut + 1 laps (2-12.99) al. 489 EUR/in (5.05.2020, 7 ööd)

2 täiskasvanut + 2 last (2-12.99) al. 449 EUR/in (5.05.2020, 7 ööd)

CLUB HOTEL TURAN PRINCE WORLD 5* AI, Side

2 täiskasvanut al. 579 EUR/in (5.05.2020, 7 ööd)

2 täiskasvanut + 1 laps (2-5.99) al. 474 EUR/in (5.05.2020, 7 ööd)

2 täiskasvanut + 2 last (2-11.99) al. 499 EUR/in (5.05.2020, 7 ööd)

HOTEL TURAN PRINCE 5* AI, Side

2 täiskasvanut al. 489 EUR/in (9.04.2020, 7 ööd)

2 täiskasvanut + 1 laps (2-11.99) al. 426 EUR/in (9.04.2020, 7 ööd)

2 täiskasvanut + 2 last (2-11.99) al. 419 EUR/in (9.04.2020, 7 ööd)

* Hinnas: lend, transfeerid, 7 ööd kaheses toas, reisiesindaja teenused
* Hind alates kehtib inimese kohta kaheses toas kui reisib koos kaks inimest või kui reisivad koos kaks täiskasvanut+üks/kaks last, kehtiv ainult uutele broneeringutele
* Kohtade arv pakkumises märgitud hinnaga on piiratud
* Kehtivad vastutava reisikorraldaja Kidy Touri tavapärased makse- ja annulleerimistingimused
* Uudiskirja näidishinnad on dünaamilised ja soodushinnaga kohtade arv on piiratud


 

Parimad hotellid Türgis peredele ja paaridele

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides. 

Küsi pakkumist!

TOP 5 HOTELLID PAARIDELE:
 
SIDE ALEGRIA 5* AI alates 519€ (Side, 30. august)
NUMA BEACH 5* UAI alates 599€ (Alanya, 4. oktoober)
SEADEN VALINTINE 5* AI alates 679€ (Side, 30. august)
THE RAGA 5* UAI alates 719€ (Side, 30. august)
SHERWOOD SENSIMAR 5* UAI  alates 849€ (Side, 4. oktoober)

TOP 5 HOTELLID PEREDELE:

SEA PLANET 5* AI alates 639€ (Side, 24. september)
CRYSTAL AURA 5* UAI alates 659€ (Kemer, 03. september)
MUKARNAS 5* UAI alates 699€ (Alanya, 13. september)
CLUB HOTEL TURAN 5* AI alates 799€ (Side, 13. september) GURAL PREMIER BELEK 5* UAIalates 959€ (Side, 27. september)

* Paketi hinnas: lend, transfeerid, majutus 7 ööd kaheses toas, reisiesindaja teenused
* Hind alates kehtib inimese kohta kaheses toas kui reisib koos kaks inimest ja on kehtiv ainult uutele broneeringutele
* Kohtade arv pakkumises märgitud hinnaga on piiratud
* Kehtivad vastutava reisikorraldaja Kidy Touri tavapärased makse- ja annulleerimistingimused

Lisateenused Onur Airi tellimuslendudel

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides. 

Küsi pakkumist!     TUI Baltics lendab 2019. a. Türki Onur Airiga.   Pange tähele, et kõik lisateenused tuleb tellida enne lendu. Erivajadustega reisija, lisapagasi ning lemmikloomade kohta palume infot võimalikult kiiresti pärast reisi broneerimist - igal lennul on kindel arv kohti ning lisakilosid, mida on võimalik broneerida.   Onur Air lendudel on nüüd võimalik tellida lisateenuseid:
* toidu tellimine lennukis (lisatasu eest, hiljemalt 36 t enne lendu)
* istekoha valimine ja broneerimine (lisatasu eest, hiljemalt 6 t enne lendu) * lisa- ja eripagasi tellimine (lisatasu eest, hiljemalt 6 t enne lendu) * lemmikloomadega reisimine (lisatasu eest, hiljemalt 6 t enne lendu) * abi erivajadustega reisijale (hiljemalt 48 t enne lendu)

Eriteenused saab tasuta annulleerida lennufirma poolt määratud tühistamise tähtaja jooksul:
- toidu tellimuste tühistamine hiljemalt 48h enne planeeritud väljumist
- istekoha broneeringu tühistamine mitte hiljem kui 12h enne planeeritud väljumist

Lisateenust saate tellida ka ise Onur Air lehelt: services.onurair.com Täpsemad juhendid lisateenuste tellimisest leiate siin Onur Air pardamenüü ning pakutavad tooted leate siin

Akka hotellide eripakkumine juuni kuni oktoobri reisidele Türki

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides. 

Küsi pakkumist!  

Eesti turistide seas väga populaarne hotellide kett AKKA pakub erihindadega pakette!

Eripakkumised kehtivad väljumistele kuni hooaja lõpuni (juuni - oktoober). Hinnad alates: 422 EUR

* Premium Ulta All Inclusive / All Inclusive
* Otselend Tallinnas

Hinnas lennupiletid, majutus ning toitlustus vastavalt valitud paketile.

Juuni
Akka Claros Hotel 4*/ AI 422 EUR (01.06)
Akka Alinda Hotel 5*/ UAI 626 EUR (08.06)
Akka Antedon Hotel 5*/ UAI  874 EUR (11.06)
Akka Residence Villas 5*/ UAI 3990 EUR (01.06)

Juuli
Akka Claros Hotel 4*/ UAI  650 EUR (23.07)
Akka Alinda Hotel 5*/ UAI 799 EUR (23.07)
Akka Antedon Hotel 5*/ UIA 949 EUR (23.07)
Akka Residence Villas 5*/ UAI 5436 EUR (23.07)

August
Akka Claros Hotel 4*/ UAI 674 EUR (03.08)
Akka Alinda Hotel 5*/ UAI 810 EUR (03.08)
Akka Antedon Hotel 5*/ UAI 965 EUR (27.08)
Akka Residence Villas 5*/ UAI 5098 EUR (27.08)

September
Akka Claros Hotel 4*/ UAI696 EUR (05.09)
Akka Alinda Hotel 5*/ UAI 794 EUR (26.09)
Akka Antedon Hotel 5*/ UAI 925 EUR (26.09)
Akka Residence Villas 5*/ UAI 4540 EUR (26.09)

Oktoober
Akka Alinda Hotel 5*/ UAI 719 EUR (10.10)
Akka Antedon Hotel 5*/ UAI 821 EUR (10.10)
Akka Residence Villas 5*/ UAI 3994 EUR (03.10)

* Hinnad alates on ühe inimese kohta kaheses toas ja 7 ööks
* Kohtade arv on piiratud ja hinnad võivad muutuda
* Makse- ja annulleerimistingimused vastavalt vastutava reisikorraldaja TUI Balticsi üldreisitingimustele.

Rixos The Land of Legend hotell ka kõik hinnas toitlustusega!

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides. 

Küsi pakkumist!

Nüüd on pakkumisel puhkus hotellis Rixos The Land of Legend ka kõik hinnas toitlustusega!

Hommiku-ja õhtusööke pakutakse pearestoranis, lõunat võib süüa teemapargi suupistebaarides.

Rixos The Land of Legends on paradiis kogu perele. 41 veeliumäge, Ameerika mäed (115 km/h!), delfiini-show, 5D-kino ja õhtused paadiparaadid - meeldejääv puhkus on garanteeritud!

RIXOS THE LAND OF LEGENDS 5* ALL hind alates 889 EUR / reisija (12.04, 7 ööd).

Kehtivad vastutava reisikorraldaja Kidy Touri reisitingimused.

Pagasi kättesaamine Antalya lennujaamas

Muutunud on pagasi kättesaamise kord Antalya lennujaamas.

Lindiile tuleb vaid tavapagas.

Erimõõtmeline ja ebastandardne pagas viiakse turvaala väljapääsu juurde. Seega lapsekärud ja lapsevankrid, golfikotid jalgrattad jms ei tule mööda pagasilinti.

Lennujaama plaan (plaanil klikkides avaneb suurem pilt uues aknas):

Türgi viisainfo

NB! Eesti ja Vene kodaniku pass ning hall pass peavad kehtima riiki sisenemisel vähemalt 6 kuud.

Eesti pass – viisavaba kuni 90 päeva 180 päeva jooksul
Vene pass – viisavaba kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, maksimaalse viibimisega sihtkohas 30 päeva korraga.

Kui Eesti ja Vene passi omanikud soovivad riigis viibida kauem kui viisavabalt lubatud, tuleb enne reisi pöörduda Türgi saatkonna poole.

NB! Diplomaadi passidele kehtivad teised tingimused.

Alates 11. aprillist 2014 lõpeb Eestis elavatele halli välismaalase passi omanikele Türgi viisa väljastamine piirilt. Eesti elamisloaga kodanikud, kes omavad halli välismaalase passi saavad Türgi viisa enne reisi ainult läbi uue Elektroonilise Viisa Taotluse Süsteemi (Electronic Visa Application System).

See süsteem võimaldab kliendil saada e-viisa onlines umbes kolme minuti jooksul. Viisa taotleja peab logima sisse viisataotluse süsteemi, täitma nõutud andmed, peale avalduse vastuvõtmist tuleb teha online makse ning e-viisa alla laadida, välja printida ja reisile kaasa võtta.

E-viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid on:
- pass, mille kehtivusaeg on vähemalt 6 kuud peale reisilt naasmist
- lennupileti (või mis iganes muu transpordivahendi pileti) olemasolu
- krediitkaart (Master või Visa)

E-viisa on kehtiv vaid turismi- või ärireisi toimumise korral. Teistel juhtudel, nagu töö- või õppereis, on nõutud tavaviisa, mis antakse välja saatkondades ja konsulaadis.

Online mitmekordse sisenemisega elektroonilise viisa saab taotleda kuni 90 päevaks maksumusega 20 USD, tingimusel, et kogu viibimine Türgis ei ületa 90 päeva 180 päeva jooksul.

„Halli passiga“ reisijatel tuleb reisile kaasa võtta lisaks 6 kuud kehtivale passile ja elektroonilisele viisale ka kehtiv ID kaart.

Fortest Reisid ei vastuta riiki sisenemist puudutava info õigsuse eest, kuna saatkonnal on õigus tingimusi ja riigilõivu päevapealt muuta.